x-kom hosting

Problem przy OC CPU

Gość
utworzono
utworzono

Witam, po podkręceniu magistrali w biosie (z 200Mhz do 270Mhz), mój procek powinien skoczyć z 1,80Ghz do 2,43Ghz. Niestety po zapisaniu wszystkiego i restarcie kompa, monitor i świecąca rolka gryzonia nie odpala się. Co zrobić z takim fantem? Czy na podanym sprzęcie uda mi się wycisnąć z mojego C2D 3Ghz na rdzeń?

P.S. Sprzęt posiadam taki jak w sygnaturce poniżej.

Pozdrawiam

snip91
komentarz
komentarz

Podniosłeś napięcie procka ? Może RAM za wysoko poleciał ?

Gość
komentarz
komentarz

Płyta obsługuje ram do 800Mhz. Mój ram chodzi standardowo na 1066, a poleciał na 1068. Czy coś w tym nie tak? napięciami się nie bawiłem, jedynie magistralą.

Gość
komentarz
komentarz

Napięcia weź na standard (nie auto!) Dla ramów 2,2V

snip91
komentarz
komentarz

No to RAM OK.

Podnieś lekko napięcie na procku.

Gość
komentarz
komentarz

Napiecie pdoniosłem do 1.405 (czy jakos tak). Zaczal sie grzac: z 24-30 stopni zrobilo sie 42-44 przy 3 Ghz. Takie temperatury obleca?

Moj programik doloczony do plytki glownej pokazuje zagrozenie, gdyz pdonioslem ramy do 2,20 V, a wg. niego maksymalny prog wynosi bodajze 2.04V.

Zostawic, czy tez zmienic? Czy temp. procka jest ok?

Odświeżam...

owca6666
komentarz
komentarz

Napięcia i temperatury są w normie nie ma się czym martwić.

Gość
komentarz
komentarz

Ok, teraz pojawia się kolejny problem. FSB podkręciłem ze standardowych 200 na mnozniku 9 (1,80Ghz) do 333 na mnozniku 9 (~3,00Ghz) napięcie procka 1,365 lub bodajze 1,45. Wchodze w Cpu-Z i przez jakieś 2 sekundy widze to co chcialbym widziec (te 3Ghz), ale chwile pozniej mnoznik spada do 6 (6 x 333 ~ 2,00Ghz) i już nie wzrasta, utrzymuje się dalej na 6. O co chodzi? Moze ustawic w biosie mnoznik na 6 ale z kolei magistrale duzo mocniej podniesc (np. do 400) ? Moze mam za male napeicie? Przy 1,465 i 1,5V komp mi nie wstawał - wszystko się odpalało tylko czerny ekran zostawał i w myszy nie świeciła rolka.

Jeżel ito wina napięcia to jakie proponujecie pod moj sprzet i jaka magistrale z jakim ustawionym mnoznikiem?

Pozdrawiam

Lewy12
komentarz
komentarz

bez obciążenia zawsze będziesz mial mnożnik 6 dopiero jak procka obciążysz mnożnik automatycznie zmieni się na 9.

Gość
komentarz
komentarz
O co chodzi?

Intel Eist - poszukaj, szukanie nie boli...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.