x-kom hosting

Problemy z nowymi pamięciami

Levy_99
utworzono
utworzono

Cześć, 

kupiłem komputer w wakacje z 16 gb ram (2x8) patriot viper 3600 mhz cl17, montował je xkom i wszystko było super.

Wczoraj zamontowałem dodatkowe 16gb (2x8) tych samych pamięci patriot viper i komputer wykrywa te pamieci mam 32gb ale nie działa prawidłowo.

Na początku wywalało błędy systemowe(niebieski ekran cały i błąd jakiś i reset pc automatyczny). Zrobiłem test w AIDA64 i wywala błąd na pamięciach.

image.png.f4694d7557d063f7abf9ca0485671498.png

 

 

 

 

Pamięci w biosie działają na profil xmp i 3600 mhz maja napiecie DRAM 1.2V , probówalem zmienic na 1.35 V i baterie wyjac i wlozyc ale nie pomaga. Czy moge zrobić coś jeszcze?

Niebieska
komentarz
komentarz

Wyjmij stare kości RAM i w ich miejsce wsadź nowe i sprawdź jak będzie działał komp.

Levy_99
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska tak zrobiłem właśnie i działa , AIDA64 nie wywala błędów

 

edit:

powinnienem teraz włożyć te stare kości ? czy jak bo się pogubiłem o co tu chodzi już

Edytowane przez Levy_99
edit
Niebieska
komentarz
komentarz

Wygląda na to, że te kości mimo wszystko nie są takie same, różnią się i dlatego masz problemy. Sprawdź coś takiego, jak wsadzisz całą czwórkę wyłącz profil XMP i zobacz jak będą działać.

Levy_99
komentarz
komentarz (edytowane)

Wczesniej jak wyjalem baterie to ustawienia sie zresetowaly i w biosie patrzylem to bylo ustawione na 2133mhz i dzialalo na 4 kosciach.

Sprobowalem teraz tez wlozyc 4 kosci ale nowe sa w bankach 2 i 4 a stare kości w 1 i 3 , wcześniejsze ustawienie było na odwrót, ustawienie bios na xmp .

odpalilem aida64 test dzialal 8 min i wywalil hardware failure teraz odpalilem drugi test i 12min chodzi bez szwanku

 

Jesli aida64 wywali teraz błąd na drugim tescie to zamienie ramy na ustawienie stare kości w bankach 2 i 4 , zostawie 16gb i zwróce te nowe kosci

 

Edit:

wywalilo błąd po 18min

Edytowane przez Levy_99
Mogeto
komentarz
komentarz

Pokaż zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka CPU, Mainboard oraz SPD każdy slot)

Jakie zastosowanie kompa? Gry?

Levy_99
komentarz
komentarz

image.thumb.png.09b3d74ed092246ed235c50aadae6190.png

 

Tak zastosowanie to głównie gry, ale mam naprawde dużo programów w tle i zakładek na przeglądarce i czasami ta pamięć 16gb sie "zapełniała"

Mogeto
komentarz
komentarz

Możesz wgrać wersję biosu F20 do płyty głównej bo poprawia wsparcie pamięci RAM.

Wszystkie cztery moduły są takie same więc XMP teoretycznie powinno działać, ale jak widać są jakieś problemy.

Wyłącz XMP (na disabled) i z ciekawości ustaw ręcznie DRAM Frequency na 3200 (lub Memory Multipler różnie się ta opcja nazywa) ciekawe czy wtedy będzie stabilnie.

 

Levy_99
komentarz
komentarz (edytowane)

@Mogeto wiec zrobilem tak jak napisales bios do f20 , ustawilem tam znowu gear1 xmp i puscilem test w aida64

 

Ktos ma pomysl po ilu minutach testu mozna stwierdzic ze jest okej? 30? 40?

 

jak to nie zadziala to ustawie 3200 bez xmp i zobaczymy 

 

Edit: mineło 45 min testu i nie wykryło żadnego błedu :o chyba update bios pomogl. Będę testował dziś  bo w grze crashowało przez te pamięci

Edytowane przez Levy_99
  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz
Cytuj

chyba update bios pomogl. Będę testował dziś

I już jest wszystko w porządku po testach?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.