x-kom hosting

TP link 150mb/s czy 300mb/s?

Nogabagus
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam dylemat która kartę wifi kupić na usb biorę dwie pod uwagę. 

Tp link z antena szybkość 150mb/s

Czy tp link bez anteny jak pendrive ale 2x szybszy 300mb/s jak to jest bez anteny lepszy od tego antena? 

 

Czy może żadne z tych dwóch a te wziąść. 

https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-wifi-1200mbps-5ghz-usb-3-0-antena-12382786198

Mogeto
komentarz
komentarz

Wybór zależy od tego jak szybki masz internet oraz jaka odległość karty od routera. Jeżeli daleko, to lepiej z anteną.

Nogabagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm router za ściana może 5-7m. 

Tylko tam z antena jest 150mb/s za 55zl a bez antenki 300mb/s ta sama firma 50zl czy może dołożyć i tego z allegro zamówić tam mam z antena 1200mb/s za 75zl

Gość
komentarz
komentarz

Skoro 150 / 300 Mb/s więc rozmawiamy o 2.4GHz a skoro tak to i tak osiągniesz max. ok 70Mb/s

 

2 godziny temu, Nogabagus napisał:

1200mb/s

 

Najpierw ustal na jaki masz router, tylko na 2.4GHz czy obsługuje też 5GHz?

Jeśli tylko 2.4GHz to ww kartę możesz w buty wsadzić :P

 

Nogabagus
komentarz
komentarz

Aha a jak mam usb. 3.0 w kompie a te routery tp linka są na usb. 2.0 to będzie to działać? 

Bo ten 300mb/s jest lepszy od tego z antenka 150mb/s ta? 

Mogeto
komentarz
komentarz

USB jest kompatybilne wstecz. 

7m za ścianą na tym samym piętrze to blisko, więc nie powinno być problemów z zasięgiem.

Nadal nie odpowiedziałeś jaką masz prędkość internetu oraz na jakim paśmie pracuje Twój router, więc nie wiemy która karta będzie w Twoim przypadku lepszym wyborem.

Jeśli nie wiesz jakie pasmo to podaj model routera.

Nogabagus
komentarz
komentarz

W sumie to nie wiem jakiś router vectry bo to z. Siora na pół mam neta a jej teraz nie ma to lepiej wziąść tego 300mb/s czy 150mb/s z antena

Gość
komentarz
komentarz
56 minut temu, Nogabagus napisał:

tego 300mb/s czy 150mb/s

JEDNOSTKI!!!!

 

Czy Ty w ogóle czytasz co się pisze do Ciebie????

Skoro 300 lub 150Mb/s to znaczy że mówisz o 2.4GHz, a skoro tak to więcej jak 70-75Mb/s NIE WYCIĄGNIESZ więc cokolwiek weźmiesz i tak max 75Mb/s!!!

Nogabagus
komentarz
komentarz

Ok sorki nie każdy jest takim naukowcem jak ty. 

Gość
komentarz
komentarz
21 minut temu, Nogabagus napisał:

naukowcem

nie trzeba być "naukowcem" aby rozumieć to co się czyta. Wystarczy skończyć podstawówkę.

Nogabagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeszcze coś będzie Panie Profesorze? 

Bo chciałbym już zanurzyć się w lekturze o kartach sieciowych itp. 

Gość
komentarz
komentarz

Może być ale najpierw kolejne głupie pytanie musisz zadać i nie słuchać udzielanych odpowiedzi.

A lektura o kartach sieciowych przy Twoim podejściu może na nie za wiele się nadać :P

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.