x-kom hosting

Podwójne kliknięcia myszek

McCain98
utworzono
utworzono

Witam!

Posiadam myszkę gamingową od SPC Gear. Od jakiegoś czasu po naciśnięciu  lewego przycisku, myszka sama z siebie podwójnie klika. Działo się tak co 4-5 kliknięcie. Mówię ok, dałem ją do reklamacji i podłączyłem starego Deathaddera od Razera. Wszystko było ok i nagle zaczęło się dziać to samo. Jest nawet gorzej, bo oprócz podwójnego kliknięcia, myszka czasem nawet mojego pojedynczego nie odczytuje.

Co już próbowałem robić:

-reinstall sterowników

- zmiana USB

-odinstalowanie w menedżerze urządzeń

-zmiana szybkości podwójnego kliknięcia w opcjach myszy

Żadnych wirusów też nie wykryto. Zrozumiałbym, jakby się myszka się wyrobiła, ale dwie robią dokładnie to samo, a wcale nie były długo używane. Co to może być i czy reinstalacja systemu ma sens?

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Jaki system masz teraz zainstalowany?

 

Skanowałeś już komputer programem antywirusowym... ?

McCain98
komentarz
komentarz

Windows 10 Pro. Antywirus nic nie wykrył, tak samo jak skan dysku. Myślałem czy to może procesor, ale tak się dzieje nawet przy tylko kilkunasto procentowym zużyciu.

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Możesz spróbować z reinstalacją systemu, choć powinna to być ostateczność.

 

Na pewno nie masz uruchomionego żadnego programu w tle, który mógłby wpływać na kliknięcia myszki?

toska78
komentarz
komentarz

Żeby sprawdzić czy to nie wina aplikacji (procesu, usługi) uruchomionej w tle, sprawdź zachowanie w trybie czystego rozruchu systemu lub awaryjnym.

McCain98
komentarz
komentarz

Nic w tle nieznanego nie chodzi, a w trybie awaryjnym jest nadal to samo. Aż ciężko uwierzyć żeby dwie myszki w tym samym momencie uległy awarii i miały ten sam defekt.

Anawa
komentarz
komentarz

Tamtą myszkę oddałeś na reklamację i już ją naprawili i oddali... ? Stara myszka działa dobrze?

McCain98
komentarz
komentarz

Czekam już 3 tydzień za decyzją w sprawie reklamacji. Dam znać co wywnioskowali. Jak pisałem wyżej problem występuje w starej i "nowszej"

  • Dobra wypowiedź 1
Niedoinformowany
komentarz
komentarz

Częsty przypadek w myszkach. Kwestia wymiany mikroprzelacznik za 10:20 zł. Sam miałem ten problem w swojej Razer Naga Trinity. Najpierw lewy przycisk a po paru miesiącach prawy.

 

Jak masz dostęp do lutownicy to najlepiej kupić sobie te mikroprzelacznik za parę złotych i wlutowac nowe. Mikroprzelacznik to część mechaniczna i one po jakimś czasie się psują. Pełno poradników jest na YT. Bardzo częsty przypadek wielu myszek. Moja Naga po 4 latach wymagała tej wymiany

  • Dobra wypowiedź 1
McCain98
komentarz
komentarz

Witam! Dzięki za poradę wyżej, ale właśnie chodzi o to, że w dwóch w miarę nowych myszkach dzieje się to samo. Dostałem właśnie info z serwisu, że usterka nie została wykryta. Nie wiem o co już chodzi. Stary procesor nie wyrabia?

Niedoinformowany
komentarz
komentarz

Pytanie jak oni to sprawdzali... Może jak ktoś mało klika to nie widzi różnicy. W normalnym użytkowaniu ciężko zauważyć. W grach uwidacznia się to tragicznie.

 

Wątpię żeby to była czegoś innego jak mikro przełączniczkow więc wykluczył bym procesor.

 

Inne co możesz zrobić to w menadżerze urządzeń w ustawieniach myszki opóźnić czas reakcji double clicka. Lub bardziej szczegółowo pobawić się z darmowym programem X mouse button Controll. Tam możesz ustawić również czas reakcji przycisku i znacznie problem zredukowac. Nie wiem jak myszki używasz ale przy casualowym używaniu takie rozwiązanie pomaga

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.