x-kom hosting

Wentylatory w obudowie

UFC
utworzono
utworzono

Witam.posiadam obudowe https://www.x-kom.pl/p/541990-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg6v-tg-pure-black.html,i chciałbym się dowiedzieć czy wymiana 4 wentylatorow z wieksza predkoscia obrotową obniza znacznie temperatury w obudowie ?,i czy wymiana wentylatorow musi miec wszytkie 4 z taka sama predkoscia obrotową .Dajmy na to gdybym mial kilka z predkoscia 1200 a inny z predkoscia 2000 ?

igor_rodziewicz
komentarz
komentarz
11 godzin temu, UFC napisał:

wymiana 4 wentylatorow

Nie tylko prędkość obrotowa wpływa na przepływ powietrza, często wolniejszy wentylator sprawia, że chłodzenie jest lepsze niż szybszy. DO tego zwróć uwagę na fakt, że generalnie im większa prędkość obrotowa tym głośniejszy będzie wentylator. Wentylatory Sigma HP 120mm z twojej obudowy nie są ani bardzo wydajne ani bardzo ciche lecz aby stwierdzić, czy warto je wymienić, i na so je wymienić zacznij od następujących informacji:
1) Jaki masz procesor i kartę grafiki w zestawie?
2) Jakie temperatury masz na procesorze a jakie na karcie grafiki zarówno w spoczynku jak i w stresie?
3) Ile pieniążków możesz przeznaczyć na wymianę wentylatorów?
4) Czy preferujesz podświetlenie ARGB czy jednak wolisz bez tego?
5) Ile złączy FAN na płycie głównej posiadasz? Czy są one 3pin czy 4pin?

UFC
komentarz
komentarz

Mam ryzena 5700g + rtx 3060Ti gaming x ( Procek taki ponieważ uzywałem go rok bez karty)Temperatury w spoczynku na samym pulpicie procesor 32c ,Grafika 35c (oczywiście nie robiać nic na kompie tylko sam pulpit) ,temp pod obciażeniem procesora to 65c ,Grafiki też 65c,ogólnie myslałem by zamontowac dodatkowy z góry,jest sens wymieniac wszytkie ?,bo jeśli mi to duzo nie da.Jesli nie ma sensu to jakis sobie moge zamontowac u góry?,chce by wyciagał powietrze z obudowy  i nie zepsuj przepływu powietrza.

igor_rodziewicz
komentarz
komentarz (edytowane)

3przód/1tył/1góra :E
 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.