x-kom hosting

Migracja z IPB 3.4.x. Potrzebny jakikolwiek działający konwerter

RoMek95
utworzono
utworzono

Cześć. Zwracam się do was z prośbą o pomoc, ponieważ sam już rozkładam ręce. Sprawa wygląda następująco: Od około tygodnia próbuję bez większych skutków zreanimować moje stare forum oparte o skrypt Invision Power Board w wersji 3.4.x . Ten "x" wstawiony nie bez powodu, ponieważ sam już nie pamiętam jaka wersja to była dokładnie.

Docelowo chciałbym je przekonwertować do jakiegoś darmowego skryptu typu SMF albo MyBB, ale żadne dostępne konwertery nie współgrają z obecną wersją PHP. Ogólnie to nawet nie udało mi się go uruchomić na localhoście, baza danych przed zaimportowaniem waży około 2gb, więc jest to konkretny kloc.

Jedynym rozwiązaniem, które mi przychodzi do głowy, jest kupienie licencji na najnowsze IPS 4.7.x i aktualizacja starego IPB3, jednak jest to rozwiązanie kosztowne, bo podstawowa licencja na ten skrypt kosztuje 250$, a forum nie przynosi i nie będzie przynosić żadnych zysków i nie uśmiecha mi się wydawać tyle pieniędzy na "hobby".

Może ktoś z forumowiczów coś doradzi, a może ktoś się zmagał z podobnym problemem. Pozdrawiam serdecznie.

-n3veR
komentarz
komentarz

Tutaj masz już gotowe rozwiązanie od MyBB: https://mybb.com/download/merge-system/

Obawiam się jednak, że forum w starej wersji i tak będziesz musiał postawić. A import tak dużej bazy zrób przez CLI.

  • Dobra wypowiedź 1
RoMek95
komentarz
komentarz (edytowane)

Merge nie działa, sypie błędami. Zarówno na localhoście z php 8 jak i na hostingu z php 7.4. Jakbym miał robić downgrade php na Xampp, to musiałbym znaleźć inny komputer, ponieważ wersja Xamppa z php 5.3 nie chce działać na moim Windows 11.

 

Cytuj

Obawiam się jednak, że forum w starej wersji i tak będziesz musiał postawić.

Ogólnie to forum "stoi", komunikacja z bazą danych jest. Ale nie działa w obecnych warunkach, wydaje mi się, że głównie przez php.

 

Zrzut ekranu 2022-11-16 183140.png

Zrzut ekranu 2022-11-16 183309.png

Edytowane przez RoMek95
RoMek95
komentarz
komentarz
Dnia 16.11.2022 o 23:34, -n3veR napisał:

Najniższe PHP dla xampp znalazłem w wersji 5.5.19, także 5.3 mieć nie będziesz. Tutaj link: https://sourceforge.net/projects/xampp/files/XAMPP Windows/5.5.19/

Na Twoim miejscu jednak próbowałbym to spiąć pod dockerem - będziesz bardziej elastyczny w zmianie wersji i od razu będziesz mógł przetestować forum po migracji pod np. najnowszym PHP - choć z tego co wiem, to pod 8.1 nie ruszy :(

Aż musiałem wygooglać co to jest ten docker :P . Ogólnie to poradziłem sobie tak, że wyciągnąłem z szafy starego laptopa z Win10 i udało mi się na nim zainstalować Xampp z 2011 roku z php 5.3. Obecnie jestem na etapie importowania bazy danych, a co wyjdzie dalej - się okaże. Pokładam nadzieje w tym, że narzędzie od MyBB sobie poradzi na starszym php i jakoś to wszystko ruszy, a Merge zaimportuje przynajmniej Użytkowników i Posty prosto z bazy(no chyba, że będzie wymagał postawienia całego forum, to na pewno też będzie mi łatwiej zrobić to na starszym php, pod który stare IPB3 bylo napisane). Jeśli nie, to spróbuję użyć narzędzia wbudowanego w XenForo, skrypt jest płatny, ale chyba udostepniają jakąś wersję próbną.

 

Dnia 16.11.2022 o 23:34, -n3veR napisał:

Bez błędów - np. z logów - ciężko stwierdzić co się dzieje. Te błędy co wkleiłeś dot. samego "Merge System" i albo faktycznie brakuje plików, albo uprawnienia do nich są błędne.

Hmm. Plików na pewno nie brakuje, a uprawnienia są standardowe - w przypadku Merge takie jak dla MyBB. Nawet się tym nie interesowałem, a w dokumentacji Merge nic o tym nie ma, jednakże pójdę tym tropem i zobaczę jak to wygląda na localhoście i na hoście. Dzięki za wskazówki. 

Anawa
komentarz
komentarz

I jak poszła konwersja?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.