x-kom hosting

RAM problem brak obrazu - płyta A520M, procesor ryzen 5 5500

encore638
utworzono
utworzono

Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego na płycie głównej A520M z procesorem ryzen 5 5500, kiedy wkladam do komputera ram crucial basilix 8gb 3200mhz komputer uruchamia sie normalnie ale kiedy wkladam ram 8gb hyperx 2666mhz, komputer nie daje kompletnie obrazu? system sie wlacza normalnie i wiatraki sie krecą tylko nie ma obrazu.. Jest jakas opcja w biosie ktora pomoze mi odpalic ten komputer z ta pamiecia hyperx? albo jakakolwiek inna forma zeby to zdziałało

eryk93
komentarz
komentarz

Jeśli wkładasz 2 różne kości, to się nie dziw, ryzeny lubią wysokie traktowania, przynajmniej 3000mhz.

encore638
komentarz
komentarz

Nie wkładam dwóch różnych kości naraz, napisałem co się dzieje z jedną i co sie dzieje z druga osobno. Ta wyzsza jest od mojego znajomego w celu sprawdzenia co nie dziala okazalo sie ze ram.

eryk93
komentarz
komentarz

Dokup raz z większym traktowaniem, jak wyżej wspomniałem, ryzeny lubią wysokie, niestety są wybredne co do ramu

Mogeto
komentarz
komentarz

Na początek wgraj najnowszy bios do płyty głównej. Podaj model płyty głównej.

encore638
komentarz
komentarz

A520M-HDV z najnowszym biosem :/// Może rzeczywiście ryzen 5 5500 nie działa z 2666mhz ale dziwne bo i na płycie i na procesorze pisze że są kompatybilne z 2666...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.