x-kom hosting

Aktualizacja Windows 7 Pro do W10 LTSC

Caporeira
utworzono
utworzono

Mam nowy komputer o przeznaczeniu przemysłowym na którym jest Windows 7 Pro. Potrzebuje teraz na nim mieć Windows 10 (zastosowanie przemysłowe więc najlepiej Enterprise LTSC).

Co teraz zrobić, muszę kupić nową licencje czy mogę to jakoś upgradować (wgrać nowszy system a licencja przejdzie z Windows7)?

Komputer będzie bez dostępu do internetu.
 

eryk93
komentarz
komentarz

Jeśli masz klucz od w7 pro, to możesz wrzucić tam w10 pro i aktywować go kluczem od 7

Caporeira
komentarz
komentarz

Zainstalowałem Windows 10 Pro i po wpisaniu klucza, system się aktywował.

Po zainstalowaniu Windows Enterpreis LTSC, klucz nie przechodzi (nie chce się aktywować).

Czy na tym Windows 10 Pro i po udanej aktywacji, system będzie pracował bez problemów z licencją (komputer jest dla klienta i nie chce aby wracał z reklamacją) ?
Mówiłem że kupie LTSC, ale może uda się go namówić na Pro.

PS. Windows 10 wymaga rejestracji (email, domena, hasło itp.). Jakie dane tam najlepiej wpisać (muszą być prawdziwe) ?
Chce klientowi dać kompa i ma go obsługiwać, ale nic w nim nie będzie konfigurował.

eryk93
komentarz
komentarz

Wystarczy utworzyć konto, dane można podać jeśli klient wyrazi zgodę. To konto tworzy się, by w razie zmiany dysku, lub sprzętu nie trzeba było wpisywać klucza produktu po instalacji systemu. Wystarczy się zalogować na to konto i aktywacja przejdzie cyfrowo. Z tego co rozumiem, to klientowi bardziej zależy na pakiecie Microsoft Office, licencję może dokupić za ok 300zł na rok.

  • Dobra wypowiedź 1
Caporeira
komentarz
komentarz

Ok, wgrałem Windows 10 Pro. Aktywował się poprawnie na kluczu z Windows 7 Pro.

Rozumiem że będzie chodzić "prawidłowo" - tj. nie będzie się pluło o licencje ?

eryk93
komentarz
komentarz

Licencja przeszła z klucza Win7, więc wszystko masz w pełni legalnie ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.