x-kom hosting

Problem z zasilaniem komputera

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
Prnskyy
utworzono
utworzono

Witam. 

Komputer po czasie kupna z olx zaczął się wyłączać tak jakby ktoś odciął prąd od gniazdka na sekundę i jest to drażniące. Gdy obsługuje wyłącznie przeglądarkę badz siedzę na pulpicie nic takiego nie ma miejsca ale gdy włączę jakąś gre to po 10 minutach odcina prąd i to nie tak że codziennie tak jest, komputer pozwalał na długie godziny grania w gry typu dying light około 2 tygodnie i nie było problemu. 

Komputer sprawdzony w benchmarku wszystkie podzespoły maja odpowiednią temperaturę i co dziwne pod obciążeniem nie występował problem z wyłączaniem się. 

Dopisze również, że nie posiadam uziemienia w gniazdkach. 

Specyfikację : Intel i5-3470

GTX 970 Gainward

8 GB ram DDR3

Zasilacz :

AURORA ZIA600W14CMFAN

2 Dyski HDD bez chłodzenia 

 

  • Rekomendowana odpowiedź
Niebieska
komentarz
komentarz
31 minut temu, Prnskyy napisał:

AURORA ZIA600W14CMFAN

Jeden z najgorszych szajsowatych zasilaczy z czarnej listy, który właśnie jest w trakcie uśmiercania twojego komputera dając mu niestabilne napięcia do podzespołów przez co on się wyłącza. Do wymiany zanim narobi szkód, a możliwe, że już coś uszkodził. 

  • Dobra wypowiedź 1
Prnskyy
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie widziałem go przed kupnem na żadnej liście no ale cóż dziękuję za pomoc postaram sie ogarnąć nowy zasilacz :)

Znawcą nie jestem, mógłabyś mi polecić jakiś zasilacz pod te podzespoły bo jestem zielony w tym..? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Aurora to seria zasilaczy od iBox, a ten jest na czarnej liście zasilaczy.

Prnskyy
komentarz
komentarz

Polecisz mi proszę jakiś zasilacz do tej jednostki? 

Prnskyy
komentarz
komentarz

Ślicznie dziękuję 

Niebieska
komentarz
komentarz

A proszę bardzo :)

  • Dziękuję 1
Prnskyy
komentarz
komentarz

ATX Chieftec iArena 500W 80 Plus

Będzie w porządku? Bo mam okazję kupić od ręki 

Niebieska
komentarz
komentarz

Do tego zestawu będzie ok.

Prnskyy
komentarz
komentarz

Kupiłem zasilacz. Działa lecz zostałem zmuszony kupić adapter pcie, bo ten posiadał złącze tylko na 6 pinów + 2 piny, a moja karta jest na 12 :P

IMG_20221117_163807.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

I jak działa komp?

Prnskyy
komentarz
komentarz

Na integrze na razie jestem, testowałem gre, w której za każdym razem wywalało komputer w ekranie ładowania teraz wszystko normalnie sie ładuje do menu. Nie wiem jak po podłączeniu karty graficznej, dam znać prawdopodobnie w poniedziałek gdy adapter przyjdzie :D

A komputer tak, działa 

Niebieska
komentarz
komentarz

Podejrzewam, że z grafą też będzie dobrze :)

Prnskyy
komentarz
komentarz

Całość wygląda tak dzisiaj dopiero adapter wpadł w moje ręce niestety kabel cpu mi nie sięga. Całość działa komputera nie wywala i brawo dla Pani i podziękowania za pomoc :') 

IMG_20221122_164422.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

No to super, że już wszystko w porządku :D

  • Dziękuję 1
Prnskyy
komentarz
komentarz

Mam kolejny problem uh... Jakby to powiedzieć inne gry wszystko ok ale monitor mi wyłącza tylko w grze roblox podczas gdy ładuje mi jakąś mapę i potrzeba jest uruchomić ponownie komputer bo inaczej będzie w kółko pokazywać ze nie ma sygnału 

Niebieska
komentarz
komentarz

Skoro to się dzieje w jednej grze to możliwe, że wina jest po jej stronie, może jakaś aktualizacja narozrabiała.

Prnskyy
komentarz
komentarz

No dobrze :P

Niebieska
komentarz
komentarz

Albo twój komputer jest złośliwy :P 

Prnskyy
komentarz
komentarz

Przywróciłem ustawieniw domyślne karty graficznej teraz wszystko działa... Ręce opadają 

Niebieska
komentarz
komentarz

Czyli jest naprawdę złośliwy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.