x-kom hosting

Rozłączanie internetu co 3 minuty

meszka
utworzono
utworzono

Cześć. Mam od kilku dni taki problem, że internet przestaje działać na sekundę/dwie co ok. 3 minuty. Niestety jest to bardzo uciążliwe, ponieważ podczas grania w gry, zwyczajnie mnie rozłącza.
Szukałem w internecie rozwiązania, lecz nic nie znalazłem. 
Model urządzenia: WF830
To samo dzieje się na 2 różnych komputerach, nie ważne czy po kablu, czy Wi-Fi.
Ten sam problem występował wcześniej, lecz po krótszej chwili sam znikał.

Dostawca: play

leelareso
komentarz
komentarz

Rozmawiaj z dostawcą.

gavron7
komentarz
komentarz

@meszkanajpierw ankieta i pkt :

 

 

@leelareso aż się zapytam... a o czym ma z GSM'em rozmawiać? bo chyba nie o internecie

 

 

 

 

 

 

 

  • 2 tygodnie później...
meszka
komentarz
komentarz

1. Kto jest Twoim operatorem? 
Play

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: 

a) mobilny

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora? (zazwyczaj wypożyczony na czas trwania umowy, przeważnie dotyczy to pkt 2b i  2d) Podaj model i producenta sprzętu.
zte net box mf258 kat 15

4. Jaki jest producent i model Twojego sprzętu (router/switch/ap/karta sieciowa w komputerze)
Karta sieciowa z tej płyty https://www.x-kom.pl/p/656065-plyta-glowna-socket-1200-msi-b560m-pro.html

5. Łączysz się po kablu czy wifi?
Kabel.

6. Problem występuje na jednym czy na kilku urządzeniach?
Problem na kilku urządzeniach, po kablu i wifi.

 

Wiersz polecenia - tracert -d 8.8.8.8.txt
Operator powiedział, że może to być wina routera, więc wymieniłem go. Niestety dzisiaj rano znowu ten sam problem

A wczoraj wieczorem jeszcze wszystko elegancko śmigało.

 

Gdy już problem zniknie, zazwyczaj pojawia się po restarcie routera.

gavron7
komentarz
komentarz

Nie mam dobrych wieści.

Z Twojego traceroute jasno wynika że masz problem za swoim routerem od razu na pierwszym hopie. Więc nic z tym nie zrobisz. Owszem możesz kombinować z innymi routerami, z innymi parametrami połączenia ale nadal to będzie GSM, a więc teraz jest dobrze a za minutę będzie źle (co z resztą sam napisałeś)...

5 minut temu, meszka napisał:

A wczoraj wieczorem jeszcze wszystko elegancko śmigało.

właśnie tutaj.

 

Jeśli rzeczywiście nie masz innego wyjścia, to chociaż zaopatrz się w normalny sprzęt, a nie w zabawki dla "Kowalskich" np. Mikrotik SXT (to co prawda już staroć i trzebaby poszukać dzisiejszego odpowiednika).

 

 

 

meszka
komentarz
komentarz

Innej opcji nie ma? 

 

gavron7
komentarz
komentarz
Godzinę temu, gavron7 napisał:

Jeśli rzeczywiście nie masz innego wyjścia, to chociaż zaopatrz się w normalny sprzęt, a nie w zabawki dla "Kowalskich" np. Mikrotik SXT (to co prawda już staroć i trzebaby poszukać dzisiejszego odpowiednika).

 

  • 2 tygodnie później...
mes1234
komentarz
komentarz

Sporo osób ma problem z PLAY i rozłączaniem w grach. W ostatnich miesiącach pełno wyników w google z takim problemem. 
Ja znalazłem pośrednie rozwiązanie. Próbowałem już praktycznie wszystkiego od rozmów z konsultantami PLAY, zmiany DNS, czyszczenie ustawień internetu, zapory, antywirusy etc.
Nic nie pomagało aż przypadkiem odkryłem że niektóre bandy 4g mi nie lagują. Metodą prób i błędów ustawiłem 2100 i 2600 (B1+B7)

OD tamtej pory zero lagów ale za to niższe prędkości. Jak coś pobieram to muszę zmieniać w routerze na auto i wtedy mam full łącza. 

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.