x-kom hosting

Program do sterowania ramem - Corsair Vengenance RGB PRO SL

Czeremys
utworzono
utworzono

Witam, zwracam się z prośbą o poradę. Program RGBFusion nie widzi moich pamięci RAM, natomiast GPU bez problemu. Ktoś może polecić inny program który będzie sczytywał zarówno kartę graficzną jak i ram? Pierwsze co w Internecie znalazłem to iCUE ale to aż żal przeznaczać 1GB na program do sterowania tylko ramem. Moje podzespoły:  

  • Płyta główna: Gigabyte b660 gaming x ddr4
  • GPU: Gigabyte GeForce RTX 3080 (wersja z 12gb)
  • RAM: Corsair Vengenance RGB PRO SL 2x16GB 3200 Mhz

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

Sprawdź program OpenRGB.

  • Dobra wypowiedź 1
Jakuszyn
komentarz
komentarz

Również polecam program "OpenRGB". Sam go używam i zastąpiłem nim kilka innych kobył do wyłączania tego durnego podświetlenia RGB. Wstawiłem do autostartu, skonfigurowałem i jest ok, a nie zajmuje ileś tam zasobów komputera.

 

https://openrgb.org/#downloads

 

 

22.jpg

  • Super 1
Czeremys
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz wystąpił problem z drugiej strony - OpenRGB nie szczytuje mojej karty graficznej. Jest jakaś możliwość by ją dodać do programu? Dodam jeszcze że moja karta widnieje na liście obsługiwanych urządzeń

Edytowane przez Czeremys
Jakuszyn
komentarz
komentarz

@Czeremys

 

Musisz aktywować wszystkie czujniki w opcjach programu i go zresetować.

 

 

222.jpg

  • Dobra wypowiedź 1
Czeremys
komentarz
komentarz

Wszystkie urządzenia są automatycznie odhaczone więc raczej to nie to.

Jakuszyn
komentarz
komentarz

Przeskanuj ponownie (Rescan Devices) urządzenia aż zaskoczy A jak zaskoczy to już będzie ok.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.