x-kom hosting

Chłodzenie i7 13700KF

ZvT
utworzono
utworzono

Cześć,

Ostatnio złożyłem sobie zestaw pc, miał być laptop jednak w "mojej głowie" PC miał być nieco wydajniejszy oraz w miarę cichy...
Jednak ewidentnie coś poszło nie tak, a mianowicie nie jestem zadowolony z AIO endrofy navis f240.
Jest po prostu źle, jest głośne temperatury są niepokojąco wysokie 75-80 czasem wskoczy 90 grając w to i tamo.

GPU jest ciche, 3 wentylatory z obudowy również.

Poniżej cała specyfikacja zestawu jeśli jest to istotne:

 

INTEL Core i7-13700KF
Płyta główna GIGABYTE B660 Gaming X
RTX 3080 TI Palit GamingPro
Obudowa BE QUIET! Pure Base 500DX
Dysk KINGSTON KC3000 1TB SSD
Zasilacz BE QUIET! Pure Power 11 FM 850W 80 Plus Gold
Pamięć RAM PATRIOT Viper Steel 32GB 3600MHz
Chłodzenie ENDORFY Navis F240

 

Od kilku lat działałem głównie na laptopach więc liczę na pomoc. 
Da radę coś z tym zrobić może większe aio tylko jaki model aby kultura pracy była w miarę akceptowalna i cena nie była z kosmosu :)


 

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie dobiera się do topowych procesorów aio z chłodnicą 240mm...Podstawowo 125w do 240w w booście ma ten cpu..  Minimum 360 / 420 jak nie custom do tego procka.

420 od arctica byłaby dobra https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-420-acfre00092a-8258641/

Ale nie zmieści Ci się do obudowy. Trochę nie przemyslałeś tego

ZvT
komentarz
komentarz

Dzięki za propozycję zerknąłem na kilka testów i oto dziś trafił do mnie Arctic liquid freezer II 360.
Wrzucony na przód rurki od dołu, efekt jest zaskakująco dobry: Temperatury są niższe i zdecydowanie bardziej stabilne oraz co najważniejsze jest dużo dużo ciszej.
 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Reklama cudów nie czyni ( endorfy szit )..Fizyki nie przeskoczysz, fajnie że jesteś zadowolony. Osobiście do 13 gen i wszystkiego powyżej i5 nie dawałbym chłodzeń mniejszych niż z 280mm chłodnicą. Chyba ze ktoś chce miec wodne aio i 70 stopni ( co mija się wgle z celem )..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.