x-kom hosting

Problem z moim laptopem Asus fx505dt

Borys326
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mój problem to spadki fps (mikroprzycięcia) i skok czasem nawet pingu w jednym momencie problem najlepiej wytłumaczę na lolu gra startuje i do 6 minuty jest wszystko okey ponad 80 fps i z czasem w przedziale od 6 do 9 minuty na 5-20 sekund fps spada do 30-40 a czasem  pokazuje ponad 60fps ale nie da się grać ping czasem nawet wzrasta i nie da się na to patrzeć. W innych grach też występuje podobny problem, laptop wczoraj dałem z względy na temperatury do wyczyszczenia i na wymianę past temperatura spadła a problem jest dalej. Mam dwa dyski jeden ssd 512 GB i hdd 1 T. Dysk hdd wyjąłem podczas reinstalacji windowsa jednak problem wystąpił na samym ssd ponownie.

Może to być karta wifi? Bo gdzieś mi się obiło jak zgłębiałem temat że może być wysyłane za dużo pakietów czy coś w tym stylu i procesor nie wyrabia.

laptop podczas przeglądania internetu lub korzystania w celu nauki działa praktycznie bez zarzutów.

 

 

specyfikacja dokładna:

 

procesor: AMD ryzen 7 3750H

karta graficzna: Geforce gtx 1650 4gb

16gb ram 

dwa wspomniane dyski

 

 

problem bodajże nie występował jak zainstalowałem tylko lola potem zainstalowałem więcej aplikacji i zaktualizowałem sterowniki i ten cały suttering występuje.

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć! Masz możliwość skorzystania z internetu po kablu, a nie przez wifi?

Borys326
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam i nie było różnicy, a co podejrzewasz ?

Anawa
komentarz
komentarz

Problem dotyczy tylko gier sieciowych, tak? Czy w grze single player też tak się dzieje... ?

Borys326
komentarz
komentarz

Problem zauważyłem głównie w grach sieciowych z tymi mikro ścinkami w lidze mam normalne fps ale przez 10-15 sekund średnio nie da się patrzeć na to a na przykład w world of tanks spada fps a rośnie znaczenie Ping 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.