x-kom hosting

OC procesora r5 5600x

TR4XX
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Na dniach kupiłem procesor r5 5600x i aktualnie staram się go podkręcić aby uzyskać z niego jak najwięcej.

Szło mi całkiem nieźle aż komputer zaczął się sam ponownie uruchamiać w trakcie testu obciążającego. Aktualnie zatrzymałem się na 4725MHz na wszystkich rdzeniach przy napięciu 1.2875V i procesor jest na tych ustawieniach bardzo stabilny. 

Jest to to jak na moje oczekiwania dobry wynik, ale chciałbym się poradzić czy nie mógłbym pójść z nim nieco dalej jako, że nie rozumiem przyczyny dla której mam te crashe.  W trakcie testów maksymalna temperatura to raptem 80 stopni, a podczas grania to maksymalnie 56-57 stopni.   Do  testów procesora po OC używam programu OCCT oraz HWINFO dla potwierdzenia uzyskanych wartości. Oczywiście dawałem mu wyższe napięcie( maksymalnie wchodziłem na 1.4V), ale wszystko powyżej 4725MHz skutkuje restartem jednostki. Napięcie podnoszę o 0.0125v, a częstotliwość o 25 MHz. Komputer podkręcam z poziomu BIOSu. Jeżeli ktoś ma jakieś obserwacje to bardzo bym prosił. 

 

-ryzen 5 5600x

-be quiet! Dark Rock 4

-rx 570

-msi b450 a-pro max

-SSD XPG SX6000Pro 512GB M.2

-Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB OC na 3400MHz

-Seasonic FOCUS Plus Gold 550

leelareso
komentarz
komentarz

Dużo zależy od płyty głównej jaką posiadasz stąd mogą wynikać crashe bo ona nie daje sobie rady.

TR4XX
komentarz
komentarz

To by wiele wyjaśniało.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.