x-kom hosting

RAM (2x8 GB) pod Ryzen 5 1600 AF i MSI B450M PRO-VDH

PaIadyn
utworzono
utworzono

Witam,

 

doradziłby ktoś jaki RAM (2x8 GB) wybrać pod Ryzen 5 1600 AF i płytę główną MSI B450M PRO-VDH (wersja bez MAX)? Nie jest to dla mnie jasne, bo według specyfikacji ten Ryzen obsługuje DDR4-2666, ale ludzie piszą, że większe częstotliwości też działają.

 

Z góry dzięki za pomoc!

PaIadyn
komentarz
komentarz

Dzięki @leelareso za wyjaśnienie. Wziąłem jednak tego Adata przez cenę.

Mogeto
komentarz
komentarz

Nie zapomnij włączyć profilu XMP aby prędkość 3200 była aktywna.

  • Dziękuję 1
Jakuszyn
komentarz
komentarz

@Mogeto

 

To jest pierwszy Zen - tam stabilnie pójdzie tylko 2933MHz.

  • Co? 1
Mogeto
komentarz
komentarz

@Jakuszyn Ryzen 5 1600 w wersji AF to nie jest pierwszy Zen, ponadto nawet gdyby to był pierwszy Zen nie byłoby problemu ze stabilnym 3200. Swego czasu sam miałem R5 1500X + B350 i pracował na 3200.

Jakuszyn
komentarz
komentarz

@Mogeto

 

Zen+ i nic ponad to. Kontroler pamięci to nadal DDR4-2666. Wszystko ponad to loteria. Były i są problemy z działaniem tych procków z pamięciami synchro 3000MHz. 2933MHz to było remedium dla Zen/+, więc tutaj mój błąd - uleciało z pamięci. 3200MHz gwarantowane przez AMD to Zen 3 (taki kontroler), ale nie było problemów z taką szybkością na ZEN2, który miał kontroler DDR4-2933.;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.