x-kom hosting

Nie mogę zmienić prędkości ram nie wiem dlaczego

adam343
utworzono
utworzono

Dzień dobry ogólnie mam kości ram o prędkości 3600 MHz, a w BIOS pokazuje że jest 2133 MHz. Gdy zmieniłem prędkość ramu w BIOS i zapisałem, komputer włączył się i wyłączył tak z 5 razy

i w końcu odpalił i nic się nie zmieniło dalej jest 2133 MHz.

Podzespoły: procesor ryzen 7 5700x, płyta główna asus tuf gaming B550 plus, ram  GOODRAM 3600MHz

Gawel
komentarz
komentarz

Jak zwiększasz ? Włączasz profil D.O.C.P ?

adam343
komentarz
komentarz

Włączyłem profil D.O.C.P ale za każdym razem komputer się włącza i wyłącza nieważne jakie dam ustawienia i co zmienię, a ustawienia się nie zapisują 

Niebieska
komentarz
komentarz

Wymień bateryjkę BIOSu bo musi być słaba skoro nie zapisuje zmian.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem podobny problem po aktualizacji biosu mobo z 170 pro gaming na i7 6700k. Na wcześniejszym biosie wszystko działało a po aktualizacji występował ten sam błąd co u ciebie i dopiero po x razach resetowania udało mi się ram wbić na 3200mhz. Nie wiem czym to było spowodowane.

adam343
komentarz
komentarz

Dobra spróbuje zaktualizować bios czy coś wymienię tą bateryjkę od biosu i dam znać

Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, to czekamy

Mogeto
komentarz
komentarz

Rzadko się to zdarza, ale jeżeli trafisz na kiepską sztukę RAM, to może mieć niestabilny profil OC. W takim razie spróbuj z trochę mniejszym taktowaniem np 3400. Można też pobawić się napięciem i opóźnieniami, ale najpierw zmiana baterii bios + update biosu.

Jakuszyn
komentarz
komentarz

Musisz ręcznie wbić timingi pamięci nie włączając profilu XPM.

 

Ściągasz ten program : 

 

http://www.softnology.biz/files/thphn170.zip

 

sprawdzasz nim producenta kości.

 

Później ściągasz ten programik : 

 

https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator/

 

Wbijasz producenta swoich pamięci, wybierasz dla swojego procka to, co masz zaznaczone na czerwono i resztę swoich danych, po czym generujesz timingi. Robisz zdjęcia i wbijasz swoje ustawienia w biosie. Tutaj przykład moich.

1.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.