x-kom hosting

Komputer z Windows XP bardzo muli

Lbs1
utworzono
utworzono

Witam

Jak w temacie, laptop bardzo muli. Znajoma dała mi go do wyczyszczenia ale tak muli że ledwo mozna na nim coś zrobić. Mógłby ktoś sprawdzić logi frst?

Addition.txt FRST.txt

Niebieska
komentarz
komentarz

Przy XP lepsze chyba będą logi z OTL'a, ale niech @Twój_Anioł_Stróż albo @Bromidum się wypowiedzą :)

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Nie ma żadnej infekcji.

 

Tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. 
Skopiuj to poniższe: (ale nigdzie nie wklejaj tego!) FRST sam znajdzie w schowku "fixlist"

Cytuj

START::
HKLM-x32\...\Run: [BlueStacks Agent] => C:\Program Files (x86)\BlueStacks\HD-Agent.exe (No File)
HKLM\SOFTWARE\Policies\Mozilla\Firefox: Restriction <==== ATTENTION
Task: {0CE40718-CD3F-408D-BC88-C1C98D2E2E57} - System32\Tasks\{BF08A3AC-F6FE-49BE-9572-8F052BB4C9DA} => C:\Corel VideoStudio Ultimate X8\vstudio.exe (No File)
Task: {A0A3A33C-3221-41FD-B265-16B9DBA8230C} - System32\Tasks\{E3119462-999A-407C-A8C2-E1AA5EB9E924} => C:\Corel VideoStudio Ultimate X8\vstudio.exe (No File)
Task: {E5D89388-C708-41BF-AD3D-2692DF03AA54} - System32\Tasks\{B834B7BB-4FD1-4655-B684-8DD1C7698271} => C:\Corel VideoStudio Ultimate X8\vstudio.exe (No File)
Task: {EA5A7B47-380C-448C-B337-26F922569DFE} - System32\Tasks\{A8E48185-B429-4F24-842E-8D42F5135ECF} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a "G:\KREBS Angielski\VideoStudioX10 64 Bit\VideoStudioX10 64 Bit\StandardContent2\dotnetfx35SP1.exe" -d "G:\KREBS Angielski\VideoStudioX10 64 Bit\VideoStudioX10 64 Bit\StandardContent2"
FF Plugin-x32: @microsoft.com/GENUINE -> disabled [No File]
CHR DefaultSearchURL: Default -> hxxps://se.search.yahoo.com/search?fr=mcafee&type=C210SE91082D20170708&p={searchTerms}
CHR DefaultSearchKeyword: Default -> mcafee
S2 luminati_net_updater_win_hola_org; "C:/Program Files/Hola/app/net_updater64.exe" --updater win_hola.org [X]
S3 hola_split_tunnel; \??\C:\Program Files\Hola\app\hola_split_tunnel.sys [X]
EmptyEventLogs: 
EmptyTemp:
END::


W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Stosunkowo niedawno został zainstalowany AVAST - może to on muli na tym Systemie?

 

Nie tak dawno jest też zainstalowany  pakiet biurowy KINGSOFT - też nie wiem, jaki on ma wpływ na działanie komputera na tym Systemie.

 

Microsoft Edge - na tym Systemie?.

 

Cytuj

Percentage of memory in use: 90%

Bez komentarza.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

W przypadku Avast instaluje się też Avast Secure Browser. Trzeba w jego ustawieniach zmienić opcje jak na screenie:

 

a.png

  • Dobra wypowiedź 1
Lbs1
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedzi. Windows to Windows 7 , mój błąd. Usunąłem całkiem tego avasta, avast browser i kingsofta, zrobiłem ten frst fix tak jak napisał Anioł. Przejechalem jeszcze malware bytesem, jest troche lepiej ale nadal laptop muli przy odpalaniu YT na przeglądarce google chrome, jak klikam start na pasku i chce coś wpisać w szukajke to też trzeba czekać. Laptop ma mały dysk bo tylko 200GB z czego 170GB jest już zapchana.

Co jeszcze mógłbym zrobić?

Niebieska
komentarz
komentarz

Wiesz, dyski SSD mają to do siebie, że jak są zapełnione powyżej 70% to tracą wydajność. Spróbuj usunąć część zbędnych rzeczy.

Niebieska
komentarz
komentarz

No fakt, nie patrzyłam w logi.

To od razu poproszę screen  z CrystalDiskInfo, a zanim go dostanę to proszę o zmianę Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW ->10 [dec]

 

Lbs1
komentarz
komentarz

Odinstalowałem też starego windowsa (windows.old) co zwolniło z 90GB miejsca , a tym że 2h instalowały sie jakieś aktualizacje windows security i zajęły 30GB. Nadal trzeba czekać z 5 sekund zanim sie google chrome otworzy. 

CrystalDiskInfo_20221029201832.png

Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

Już raczej lepiej nie będzie. Sprzęt wręcz archaiczny.
 

Proponowałbym zamiast Windowsa zainstalować ChromeOS Flex (jeśli spełnia wymagania) i przyszłościowo myśleć o zmianie.

Do tego czasu może podziałać jako urządzenie do przeglądarki. ;) 

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

win 7 chyba jest już nawet nie wspierany nie ???

Niebieska
komentarz
komentarz

Cóż, musisz myśleć nad zmianą dysku powoli, parametr C4 ma wartość niezerową, są operacje realokakcji, niedługo pojawią się błędy przy C5. Dodatkowo płyta główna nie jest w stanie rozpoznać z jakim transferem pracuje dysk, a on sam jest wolny dyskiem SATA II.

Anawa
komentarz
komentarz
Cytuj

win 7 chyba jest już nawet nie wspierany

Nie jest.

 

Jakie parametry ma ten laptop... ?

Lbs1
komentarz
komentarz

No macie racje, lepiej już nie będzie, wirusów nie ma, dysk jest w dobrym stanie, miejsce zwolniłem, antywirus wywalony. Nic więcej się nie wyczaruje. Laptop stary, 2GB ramy dual core, dysk 200GB. Pozatym to nie mój sprzęt, dostałem go do naprawy. Dzisiaj go oddaje.

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

No z dyskiem to tak średnio, ale właściciel najlepiej zrobi jak zacznie się rozglądać za nowym lapkiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.