x-kom hosting

Wybór routera

Mikki
utworzono
utworzono

Witam posiadam router ZTE ZXHN H298Q HG od dostawcy światłowodu i chciałbym wymienić go na inny router a dokładnie ASUS RT-AX58U ale nie jestem pewny czy można bezproblemowo zmienić router dostawcy na swój "lepszy" czy istnieje szansa poprawy zasięgu wi-fi i prędkości łącza przez wi-fi.

Gość
komentarz
komentarz
32 minuty temu, Mikki napisał:

ZTE ZXHN H298Q HG od dostawcy światłowodu

To nie jest światło

 

 

Mikki
komentarz
komentarz (edytowane)

Mój obecny router nie jest podłączony bezpośrednio do światłowodu tylko jest podłączony do nie wiem jak to nazwac puszki "rozdzielni" urzadzenia ktore jest przed routerem czyli swiatlowod to urzadzenie i router. Czyli moge normalnie zmienci sobie router?


Urzadzenie przed routerem wyglada mniej wiecej tak jak na tym zdjeciu. https://www.google.com/search?q=router+światłowodowy&rlz=1CDGOYI_enPL1000PL1000&hl=pl&prmd=sivn&sxsrf=ALiCzsYi05IdsXE_Mn5y7y9SGD9EAnannQ:1666977738504&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjgws7_t4P7AhXTDRAIHUMVDb4Q_AUoAnoECAIQAg&biw=375&bih=553&dpr=2#imgrc=AX7EBsd6G44YjM

Gość
komentarz
komentarz

Czyli nie masz prawdziwego FTTH tylko taką protezę.

 

Może się udać ale nie koniecznie, najlepiej zapytaj ISP czy możesz podmienić router. 

Masz w ogóle dostęp do ustawień aktualnego routera? Jeśli nie to niech Ci przypadkiem nie przyjdzie do głowy kasowanie go bo może Cię to kosztować przyjazd serwisowy za $$.

 

 

 

Mikki
komentarz
komentarz

Tak mam dostep do ustawien routera. A gdybym podlaczyl nowy router do obecnego? Czy to poprawi predkosc wi fi i lekko zasieg? Wtedy moglbym drugi router umiejscowic w bardziej centralnym punkcie pietra.

 

Gość
komentarz
komentarz

Przeczytaj moje wypociny jak podłączyć drugi router:

 

 

 

Musisz swojego ustawić jako bridge, jeśli zostawisz jak jest czyli jako router to:

1. będziesz miał 2 różne sieci (nie chodzi o SSID)

2. nie będziesz miał dostępu pomiędzy urządzeniami

3. na urządzeniach podłączonych do drugiego będziesz miał podwójny NAT

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.