x-kom hosting

Bsod podczas gry w CS:GO

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Wojciech27 ,
Wojciech27
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Od około tygodnia zauważyłem, że podczas gry w cs:go pojawia się bluescreen. Bsod pojawia się raz dziennie, później już nie ma tego problemu.

Kod zatrzymania: UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP

 

W podglądzie zdarzeń znalazłem krytyczny błąd w godzinie wystąpienia bluescreena

image.png.7660f8fadc0e270d9f849bb627167bff.png

 

Mój PC:

System: Windows 10

CPU: i7 3770

Płyta główna: MSI b75ma-p45

RAM: KIngston 2x8GB

Zasilacz: Chieftec iArena 500W (GPA-500S8)

Dysk: WD Green HDD 1TB

Karta graficzna: Palit 1060 6GB

 

Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź, czy masz zainstalowane aktualne sterowniki.

Wojciech27
komentarz
komentarz (edytowane)

Mógłbyś powiedzieć które dokładnie sterowniki? Do karty graficznej są zainstalowane najnowsze. Zauważyłem, że bsod pojawia się również podczas wyświetlania pulpitu czasami nawet 3 razy dziennie. Często nie wyświetla się niebieski ekran z informacją o błędzie tylko komputer po prostu się zacina.

 

Niedawno wyświetlił mi się błąd, w którym było napisane:

Kod zatrzymania: DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL

Źródło problemu: storahci.sys

toska78
komentarz
komentarz

To jest plik sterownika standardowego kontrolera SATA AHCI:

 

2772b621dba2b.jpg

Zobacz jak on u Ciebie wygląda w menedżerze urządzeń.

  • Dobra wypowiedź 1
Wojciech27
komentarz
komentarz

Wygląda on w ten sposób:

image.png.0c0a990827282832d114ab6ee8025025.png

toska78
komentarz
komentarz

A w menedżerze urządzeń wszystkie urządzenia mają sterowniki? Nie ma żadnych pytajników? Jeśli tak, sprawdziłbym stan dysku twardego. Pokaż screen z CrystalDiskInfo (może być portable), a zanim go dasz zmień Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [dec]. Możesz też pokazać screena z całego menedżera urządzeń. W sekcji "Kontrolery IDE ATA/ATAPI" też masz tylko "Standardowy kontroler SATA AHCI"?

Wojciech27
komentarz
komentarz

Wszystkie urządzenia mają sterowniki. W sekcji Kontrolery IDE ATA/ATAPI mam tylko Standardowy kontroler SATA AHCI.

 

Screen z CrystalDiskInfo:

image.png.617d947a25efd89ec0f961f1d9b178db.png

 

 

Screeny z menedżera urządzeń:

image.thumb.png.334e7f53f901d1b80ed2e35f078608c4.png

image.thumb.png.084d59308fde838801396ecd681423dd.png

image.thumb.png.efaa4cdbd6d3dc10ba9303e38726fb88.png

image.thumb.png.ae4936fa62405612ad2c47e4e908c34b.png

image.png.05262b3235834c00ee5c87f32fb77975.png

Przy Razer device>Razer Control Device jest widoczny niebieski pytajnik na białym tle.

 

Dzisiaj pojawił się bluescreen z kodem zatrzymania: ATTEMPTED EXECUTE OF NOEXECUTE MEMORY.

 

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Dosyć zajechany ten dysk, ma już błędy odczytu i jak widzę pracuje jako SATA II mimo, że jest SATA III, zmień gniazdo SATA.

Wojciech27
komentarz
komentarz

Nie mogę zmienić na SATA III. Karta graficzna zasłania gniazdo.

Niebieska
komentarz
komentarz

Ten BSOD pokazuje się tylko przy graniu?

Wojciech27
komentarz
komentarz

Nie tylko. Czasami pojawia się błąd gdy komputer jest bezczynny. Zdarza się, że komputer się zatnie wyświetlając tylko pulpit i nie pojawia się niebieski ekran. Dopiero po restarcie i wejściu w podgląd zdarzeń widać błąd krytyczny.

 

Zauważyłem w podglądzie zdarzeń, że problemy zaczęły się 16 października, czyli w dzień kiedy zainstalowała się ta aktualizacja:

image.png.20c5f13e0bfd64bc53f7f70e376dca68.png

 

Próbowałem ją odinstalować, jednak w "Programy i Funkcje" jej nie ma .

 

Możliwe, że została zastąpiona przez nowszą wersję, która zainstalowała się dzisiaj:

image.thumb.png.b06df263fdaa78a67b6ea6c1ad9d93a9.png

Niebieska
komentarz
komentarz

A zrób coś takiego, wyjmij kartę graficzną i podłącz monitor do gniazda na płycie głównej, zobaczymy czy będą problemy na integrze.

  • Rekomendowana odpowiedź
Wojciech27
komentarz
komentarz

W piątek zresetowałem system do ustawień początkowych z zachowaniem plików osobistych. Jak na razie brak błędów. Myślę, że problem rozwiązany, dzięki za pomoc.

  • Super 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Oby tak to zostało :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.