x-kom hosting

Malwarebytes blokuje nieznane adresy IP. Bardzo proszę o szybką pomoc.

mcfly13
utworzono
utworzono

Witam mam problem ze swoim komputerem. Temat jest trochę obszerny, lecz postaram się wszystko omówić.
Ostatnio popełniłem błąd - zainstalowałem piracką wersję programu Adobe Illustrator. Program działał w porządku, aż Avast podczas zapisywania pliku wykrył, że zablokował on program, ponieważ mogę być narażony atakiem Ransomware. Poczytałem trochę na internecie i zauważyłem, że użytkownicy legalnej wersji również mają takie problemy z avastem. Zignorowałem więc problem i dalej korzystałem z programu. Później jednak, czułem nie pokój (że może rzeczywiście ten program to był wirus), więc zgrałem najpotrzebniejsze pliki (kilka gier, zdjęcia i dokumenty) i zrobiłem format komputera oraz czyste zainstalowanie Windowsa 10. Zainstalowałem wszystkie niezbędne sterowniki. No i wszystko było w porządku, aż do dziś. Kiedy wróciłem z pracy zauważyłem wiadomość od Malwarebytes, że program blokuje stronę. Problem był tylko taki, iż we właściwościach nic nie pisało - tylko numer IP oraz Typ: Niepożądany. Następnie zaczęłem dostawać wiadomości o zablokowanej stronie, na której nigdy nie byłem. Robiłem skany komputera i nic nie wykryłem. Również dodam, iż po tym jak Malwarebytes wykrył i zablokował numer IP strony, to nagle wyłączyły się blokady Malwarebytes, lecz ponownie je włączyłem. Bardzo proszę o odpisanie i o pomoc. Dołączam screenshot, oraz jeżeli ktoś potrzebowałby więcej informacji, to będę je podawał pod postem.

m.png

Bromidum
komentarz
komentarz

Wykonaj profilaktyczne skanowanie:

RogueKiller Anti Malware 

Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).    

AdwCleaner

Po skończonym skanowaniu pomiń linie oznaczone jako preinstalowane.
Resztę odnalezionych elementów przenieś do kwarantanny. 

 

Następnie zamieść logi ze skanowania FRSThttps://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

  • Dobra wypowiedź 1
mcfly13
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuję wykonać te czynności

Bromidum
komentarz
komentarz

Jasne. Postaram się pomóc. :) 

mcfly13
komentarz
komentarz

Zrobiłem skan zarówno mks virem, jak i tym rogue anti malware cleaner i nic te programy nie wykryły. Wczoraj znowu miałem blok adresu IP (mks vir antiwirus zablokował adres ip, który wychodził z svchost.exe).

Adwcleaner również nic nie wykrył

Nie jestem pewien czy pobierać ten plik FRST, ponieważ zarówno chrome, jak i virustotal mówi że jest to wirus/trojan. Jest ten plik bezpieczny?

Skanowanie FRST: https://pastebin.com/xNd7Hv88
Additional.txt: https://pastebin.com/h7bkcEh4

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.