x-kom hosting

Przycinki w GTA V

ogmati
utworzono
utworzono

Cześć.

Mój problem wygląda następująco. Jakoś po roku czasu naszła mnie ochota żeby znów ograć GTA V, zrobiłem format, wyczyściłem cały komputer z kurzu, oraz nałożyłem pastę na procesor. Wcześniej ogrywałem tytuł na i3-4170 (wszystko działało w porządku). W międzyczasie wymieniłem procesor na i5-4670 i gdy właśnie pierwszy raz spróbowałem zagrać na nim w GTA na ekranie mimo poprawy ogólnej wydajności pojawiły się ścinki. Występują one całkowicie losowo - raz potrafi mi przyciąć kilka razy w przeciągu 1 minuty, a czasem raz na 5 minut. Ścinki pojawiają się nawet w ustawieniach opcji graficznych. Chciałbym dowiedzieć się czy wina stoi po mojej stronie, czy raczej po słabej optymalizacji tej gry. Dodam, że ścinki są niezależnie od tego czy gram na najniższych, czy na najwyższych ustawieniach.

 

Cała konfiguracja;

-GTX 1050 2GB

-I5-4670 3,40GHz

-RAM 16GB 1333MHz

TMRE
komentarz
komentarz

Za płynność gry odpowiada karta graficzna. Karta graficzna jest już leciwa. 

- Czy tylko w jednej grze występują zacięcia?

- Podaj temperatury podzespołów w trakcie gry z uwzględnieniem procesora, karty graficznej pod obciążeniem oraz podaj markę i moc zasilacza.

 

 

ogmati
komentarz
komentarz

@TMRE

Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to sprzęt z najwyższej półki. Aczkolwiek jestem bardziej weekendowym graczem i takie zestawienie w zupełności mi wystarczało do tego momentu. Jeśli chodzi o inne gry, to myślę, że dobrym przykładem może być Wiedźmin 3, który na mieszance ustawień wysokich/uber działał w 50+ klatkach i nie występowały tam żadne przycięcia. Także odpowiadając na pierwsze pytanie, nie - nie było takowego problemu w innych grach. Jeśli chodzi o temperatury podczas gry, to wydają się być one całkiem w normie. Procesor praktycznie nie wykraczał powyżej 65 stopni. Tak samo karta graficzna - w peaku odnotowałem 50 stopni. Jeśli chodzi o zasilacz to jest to Corsair VS450.

anioł2009
komentarz
komentarz

Scinki pojawiły sie po wymianie procesora...Szukaj tu problemu. Na jakiej płycie głównej to siedzi ??? Jaki system posiadasz ?

ogmati
komentarz
komentarz

@anioł2009

Mój system to Windows 10 Pro, natomiast płyta główna to GA-H81M-S2H.

iSkuL
komentarz
komentarz

Być może zasilacz nie daje rady z nowym procesorem.

  • 1 miesiąc później...
ogmati
komentarz
komentarz (edytowane)

Refresh

Problem nadal występuje, w między czasie próbowałem sam się nad tym głowić, niestety nic nie pomogło.

 

Dodam, że wczoraj skończyłem ogrywać na tej konfiguracji RDR2, które ma kilkukrotnie większe wymagania i takowe ścinki tam nie występowały.

(Jeśli ktoś rozwiąże ten problem, to jestem w stanie wysłać symboliczną dyszkę za pomoc) 

anioł2009
komentarz
komentarz

A nie masz ustawionego vsyncu na połowiczny ?? Wtedy jest 30fps max i gra wygląda na spowolnioną ...

ogmati
komentarz
komentarz

W żadnym wypadku - mowa tu o przycinkach na kilka sekund, freezach. Aczkolwiek próbowałem ograniczyć fpsy poprzez vsync żeby odciążyć procesor i faktycznie jego zużywanie spadało, jednak nie dawało to żadnych rezultatów jeśli chodzi o zacięcia.

anioł2009
komentarz
komentarz

No to bez podmianek części nie obejdzie się...

ogmati
komentarz
komentarz

Nawet jeśli, to dziwi mnie fakt, że inne gry działają dobrze - nawet te bardziej wymagające o czym wspominałem wcześniej. Mimo wszystko będę próbował dalej, jeśli coś się uda zdziałać to dam update.

tutaj jeszcze krótki filmik żeby przedstawić jak to mniej więcej wygląda i jak często pojawiają się zacięcia 

TMRE
komentarz
komentarz (edytowane)

GTA 5 to gra z otwartym światem, więc też wymaga co nieco, lecz w kwestii zacięć to możesz spróbować wykonać spójność plików gry, ale raczej to wina leciwej karty graficznej. 

Jak kupujesz nowy procesor, to wypadałoby zwiększyć moc zasilacza. 

 

 

 

ogmati
komentarz
komentarz

TEMAT DO ZAMKNIECIA

Po kilku nieudolnych próbach usunięcia zacięć, postanowiłem rozebrać pcta na części pierwsze i bardzo dokładnie wyczyścić go, oraz wymienić wszędzie pastę. Przyniosło to pozytywne rezultaty. Pozbyłem się zacięć oraz uzyskałem dodatkowe klatki. Jak widać, można było to zrobić bez wymieniania komponentów. Z góry dziękuje wszystkim którzy udzielili się w temacie.

(Żeby nie było - dosyć regularnie czyszczę komputer, jednak tym razem zajrzałem w zakątki w których nigdy w życiu bym nie sprawdził)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.