x-kom hosting

Szukam obudowy z wentylatorami od dołu

Proszę Pana
utworzono
utworzono (edytowane)

Szukam obudowy do komputera który będzie przeznaczony typowo do gier, sporządziłem, ten oto zaawansowany rysunek techniczny aby wam zobrazować o co mi chodzi: 

 

obudowa.thumb.jpg.166e1522f3885dfd00d70f39adef07fa.jpg

 

Znacie może jakieś obudowy które umożliwią taki montaż wentylatorów, tak aby od spodu można było zamontować najlepiej dwa wentylatory nadmuchujące powietrze na kartę graficzną a całość ciepłego powietrza w obudowie kierować ku górze? Chłodnica na froncie, a płyta to mATX.

Proszę Pana
komentarz
komentarz

Fajne propozycje, dziękuję, ta Fractal Torrent Compact Black TG jest bardzo elegancka, prezentuje się wyśmienicie, troszkę jest droga, ale cacuszko, ten front wygląda świetnie, nie wiem tylko czy jest tam jakiś filtr kurzu zaraz to sprawdzę.

Sławomir
komentarz
komentarz

Wszystko jest ładnie ofiltrowane.

Tylko fractal ma zasilacz na górze. przez co nie zamontujesz tam dodatkowych wentylatorów.

Po prostu zasilacz działa jako odsysacz ciepłego powietrza.

Proszę Pana
komentarz
komentarz

Faktycznie, szkoda trochę że tam miejsca nie zrobili na górze na chociaż jeden wentylator, w sumie to byłby potrzebny bardzo wydajny wentylator na tył obudowy, za to plus taki że karta jest nisko i od razu zasysa powietrze z tych wentylatorów na dole. Ciekawe rozwiązanie.

Sławomir
komentarz
komentarz

W obudowie od Lian Li, zasilacz jest schowany od strony serwisowej z tylu obudowy.

 

Daje większe możliwości co do chłodzenia.

  • Dobra wypowiedź 1
Proszę Pana
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak tylko że akurat szukam czegoś bardziej typu Tower, a ta Lian Li O11 Air Mini jest trochę zbyt kwadratowa, ale to również ciekawa konstrukcja.

 

Patrzę jeszcze na tego Fractala i przy mATX można te dwa wentylatory 180mm dać na dół, na front wrzucić od góry chłodnicę 240mm plus wentylator 120mm który będzie wtłaczał zimne powietrze a na tył dać jakiś wydajny wentylator 120mm, ciepłe powietrze ma mniejszą gęstość  i jest lżejsze od zimnego wiec przy takiej ilości wentylatorów wtłaczających w naturalny sposób powinno być szybko usuwane z wnętrza obudowy.

Patrzyłem na stronę Lian Li i ta O11 Dynamic EVO to jest jakiś kosmos pod względem możliwych konfiguracji. Tak się zastanawiam nad takim układem jak poniżej na zrzucie.

Jedyne co mnie zastanawia to czy przy takim układzie powietrze zaciągane przez wentylatory chłodnicy nie będzie za ciepłe, bo na pewno będzie cieplejsze niż gdyby wentylatory zasysały je z zewnątrz.

 

spacer.png

Jest też co prawda możliwość montażu chłodnicy na froncie, wtedy jednak trzeba zrezygnować z szybki i dokupić osłonkę z siatki mesh, w takiej konfiguracji chłodnica 240mm leci na front, pod nią jest jeszcze miejsce na wentylator 120mm a w miejscu w którym wcześniej na zrzucie zaznaczyłem chłodnicę można wstawić 3 wentylatory 120mm które powinny ładnie wyciągać ogrzane powietrze które przechodzi przez chłodnicę. Nie wiem czy tak nie byłoby zdecydowanie lepiej.

 

 

Wróciłem do O11 AIR MINI, przyznam szczerze że jej możliwości względem ceny mnie przekonały, tak sobie to obmyśliłem:

 

li.thumb.jpg.3c85fe843b2653b22571f0c4a27be84e.jpg

 

Zaczynając od dołu, będą dwa wentylatory 140mm które są dostarczane wraz z obudową, będą one wtłaczać powietrze które będzie bezpośrednio nawiewane na kartę graficzną. Z frontu zainstaluję dwa wentylatory 120mm które będą nawiewać powietrzę na chłodnicę następnie za chłodnicą na boku znajdą się dwa wentylatory 120mm które będą wywiewać ciepłe powietrze. Także część tego ogrzanego powietrza które wychodzi przez chłodnicę powinna być przez nie zbierana i wyrzucana z układu. Resztą ciepłego powietrza zajmą się trzy wentylatory 120mm na górze i standardowy 120mm na tyle. Myślę że przy takim ułożeniu temperatury powinny być naprawdę przyzwoite.

 

-----

Niestety, nie mogę wy edytować posta, a wkradł mi się błąd,- na froncie mają być dwa wentylatory 140mm nie 120mm.

  • 1 miesiąc później...
igor_rodziewicz
komentarz
komentarz
Dnia 19.10.2022 o 18:37, Proszę Pana napisał:

ciekawa konstrukcja

Rzuć okiem jeszcze na tego Cooler Mastera :) 
 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.