x-kom hosting

Karty graficzne i ich rozmiar.

leelareso
utworzono
utworzono

Tak mi po głowie chodzi, dlaczego standardem nie zostaną zewnętrzne karty graficzne. To co teraz się dzieje to istny koszmar 4 slotowe gpu to masakra dla użytkownika, jak ktoś ma kartę do strumieniowania i na dodatek kartę dźwiękową to już kaplica.

  • Dobra wypowiedź 1

Sławomir
komentarz
komentarz

Nikt ci nie karze kupować takiej karty, możesz wybrać model z chłodzeniem wodnym, wtedy taka jednostka jest relatywnie mała.

 

Natomiast co do zewnętrznego GPU,to generuje same problemy i dodatkowe koszta.

- osobne zasilanie

- jakieś opakowanie( mini obudowa)

- długi riser idący do płyty głównej( narażony na szereg różnego rodzaju uszkodzeń)

 

generalnie same minusy.

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Proszę Pana
komentarz
komentarz

Doszli do miejsca w którym nie potrafią iść bardziej w miniaturyzację, ale mogą zwiększyć pobór prądu no i mamy takie potwory. Faktycznie ten RTX 4090 to jest jakieś nie porozumienie, przecież to jest wielkości Xboxa Series S. Jak tak dalej będzie to wyglądać to przy serii 50xx nie trzeb będzie kupować biurka bo obudowa PC będzie za nie robić w opcji. :lol2:

anioł2009
komentarz
komentarz

Desk-pc to bardzo fajne rozwiązanie. Wszystko się pomieści co chce, jak chce i kiedy chce :D 

  • 1 miesiąc później...
sabaru
komentarz
komentarz

To samo jest, np. z telefonami. Też coraz większe cegły robią. Niby dobrze ogląda się na takim filmy ale jak przyjdzie co robić to ciężko utrzymać taki telefon w kieszeni.

  • 2 miesiące później...
ahaed
komentarz
komentarz
Dnia 19.10.2022 o 00:55, leelareso napisał:

Tak mi po głowie chodzi, dlaczego standardem nie zostaną zewnętrzne karty graficzne. To co teraz się dzieje to istny koszmar 4 slotowe gpu to masakra dla użytkownika, jak ktoś ma kartę do strumieniowania i na dodatek kartę dźwiękową to już kaplica.

 

Moja rx6900xt zajmuje hmmm... jeden slot? No może półtora jakby się uprzeć... ;p . Jedynie mocowanie dali na dwa sloty.  Dobra... znalazłem, ma 28mm wysokości;p No i nie jest specjalnie dłuższa niż 5700xt.  ;p

 

Dnia 3.12.2022 o 01:24, sabaru napisał:

To samo jest, np. z telefonami. Też coraz większe cegły robią. Niby dobrze ogląda się na takim filmy ale jak przyjdzie co robić to ciężko utrzymać taki telefon w kieszeni.

 

Kiedyś była miniaturyzacja telefonów. A potem ludzie odkryli, że można na nich filmy dla dorosłych oglądać :rotfl:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.