x-kom hosting

BitLocker

Ryhvan
utworzono
utworzono

Witam forumowiczów.

Chciałem sprawdzić plik *.mpeg pod Windows 10 home, niestety Windows nie chciał go otworzyć. Wiec uruchomiłem laptopa z pendriva, z Linux-Ubuntu i ten bez kłopotu plik otworzył. Oczywiście aby to zrobić, musiałem zmienić w bios bootowanie rozruchu nie z HDD tylko z Pendriva. Po powrocie do Windows 10 home, włączył mi się BitLocker z informacją, że mam wpisać 48 cyfrowe hasło. Oczywiście, żadnego hasła nie mam, bo niby skąd mam je mieć? Z tego co się oczytałem, to funkcja BitLocker nie występuje w Windows 10 Home, ale jest w Windows 10 Professional. Więc jakim cudem znalazła się w moim systemie i dlaczego zablokowała mi dostęp do 2 partycji. W Microsofcie rozkładają ręce i nic nie mogą zrobić, na koncie Microsoft nie mam kodu odzyskiwania, ani na onedrive ani w żadnym innym miejscu gdzie podaje Microsoft. Najlepsze jest to, że nigdy nawet nie uruchamiałem tego BitLockera nie wiedząc nawet że jest w moim komputerze. Wystarczyła drobna zmiana w konfiguracji Bios, aby badziew mi zablokował obie partycje, bez żadnego ostrzeżenia. Partycję C już przywróciłem do życia instalując od nowa Windows, ale na partycji D mam bardzo ważne prywatne dane, do których nie mam dostępu.

Czy istnieje sposób aby to odszyfrować bez hasła odzyskiwania, bo nie posiadam takiego.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

  • 1 miesiąc później...

mjuzwik
komentarz
komentarz

Z tego co też się orientuje, to jak zgubi się "klucz odzyskiwania", to nie ma potem żadnej możliwości na odszyfrowanie partycji. 

Gawel
komentarz
komentarz

To jest jakiś laptop ? Cytat "Program BitLocker monitoruje komputer pod kątem konfiguracji rozruchu. Ze względów bezpieczeństwa, gdy program BitLocker wyświetla monit o klucz, gdy wykryje nowe urządzenie na liście urządzeń rozruchowych lub podłączone zewnętrzne urządzenie magazynujące. Jest to zjawisko normalne " U ciebie pewnie tak było

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.