x-kom hosting

Podkręcenie kompa z 2013 roku na płycie M5A99X EVO R2.0

ExtremeQ
utworzono
utworzono

Chciałbym wzmocnić tego staruszka jak tylko się da , nie zważając na cenę czy opłacalność tego przedsięwzięcia

Mam chłodnice od bequiet 

płytę główną  M5A99X EVO R2.0

procka AMD fx8350

Grafikę Amd Radeon R9 200 / HD 7970 directu II od asusa (3GB)

Ram 28 GB 

2 ss-deki na których jest system 

Wszyskto co mogłem czyli zboostowanie na maxa w biosie zrobiłem .. a teraz zastanawiam się co by tu wymienić , czy wogule  się cokolwiek da .

Zapraszam do konwersacji . 

 

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Teoretycznie możesz wpakować tutaj kartę typu GTX1650Super co podniesie osiągi w grach, nic mocniejszego raczej nie ma sensu, bo FX8350 będzie tym ogranicznikiem.

A jeżeli chcieć wymienić procesor, to trzeba wymienić również płytę i RAM, czyli de facto wymieniasz praktycznie cały komputer.

ExtremeQ
komentarz
komentarz

@Mogeto Jest to w stanie uciągnąć 1650s ? Szczerze nawet nie brałem tej karty pod uwagę , gdyż myślałem że amd = radeony ;P , a nvidia = intel 

Mogeto
komentarz
komentarz

Można łączyć Procesor AMD z kartą Nvidia.

GTX1650S pobiera dużo mniej prądu niż Radeon 7970. Dla pewności podaj model zasilacza.

Jak masz zbudowany RAM? 8+8+8+4? Zastosowanie kompa to gry?

ExtremeQ
komentarz
komentarz (edytowane)

@Mogeto Komp przez te lata służył mi najpierw do renderowania , oraz pogrania w niektóre tytuły , z czasem po prostu chcę aby szybciej renderowało ... oraz pracuje jako budowniczy w mc (wiem jak to brzmi ) dlatego potrzebuje jednostki zdolnej szybko wyrenderować pliki z adobe ph i filmiki oraz ładnie i równie szybko wyrenderować świat w edytorze map mc ... zastanawiam się nad AMD Radeon Pro WX 7100 8GB GDDR5 ale chyba jest to za mocny potwór ... 

A ram mam tak jak podałeś 8+8+8+4 

Model zasilacza Corsair CMPSU-620HX HX620W 620Watt ATX12V

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Myślałem, że chcesz typowo pod gry, ale skoro dochodzi rendering.. Ten FX8350 jest stary, pewnych rzeczy nie przeskoczysz, pod Twoje zastosowania przydałby się 12 wątkowy Intel i5. 

Także propozycja ode mnie jest taka, na razie weź sobie GTX1660Super za 1239zł:

https://www.x-kom.pl/p/524622-karta-graficzna-nvidia-kfa2-geforce-gtx-1660-super-1-click-oc-6gb-gddr6.html

I później w przyszłości pomyśl o nowej platformie (procesor, płyta, RAM)

GTX1660Super oczywiście za mocny do obecnego procesora (w kontekście gier) ale to propozycja z myślą o nowej platformie.

ExtremeQ
komentarz
komentarz

@Mogeto Okej brzmi fair , Bardzo dziękuje za jakiekolwiek porady i wgl za konsultacje , niech twe drogi będą usiane pąkami chabrów ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.