x-kom hosting

Wyłączający się ekran laptopa

brzoserr
utworzono
utworzono

Cześć, szukałem problemu takiego jak mój ale nie potrafiłem znaleźć dokładnie takiego samego przypadku.

Ekran mojego laptopa, a raczej światełka podświetlające go (msi gl62 6qe) wyłącza się po chwili działania. Na pewno wyłącza się momentalnie podczas zmniejszania jasności ekranu, ale nawet bez tego, po chwili używania laptopa, ekran po prostu gaśnie. Rozkrecalem już cały laptop, wyciągałem również sama matryce, wtedy tez zauważyłem ze ekran ogólnie działa (poświęciłem latarka w tył ekranu i było widać punktowo co znajduje się na ekranie) tylko ledy gasną.

Chciałbym się dowiedziec czy jest możliwość sprawdzenia powodu tego problemu, myślałem już żeby wymienić cała matryce ale jeśli problem leży po stronie np taśmy czy jeszcze czegos innego, to wolałbym spróbował innych rozwiązań zanim wydam ponad 300 zł na nowa matryce.

Jesli jest opcja zdiagnozowania tego problemu, będę wdzięczny za pomoc 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Jak uruchomisz laptop i np. wejdziesz w BIOS to też ekran zgaśnie po chwili... ?

brzoserr
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, dosłownie teraz siedzę z rozkreconym laptopem i próbuje znaleźć jakiś przerwany przewód lub cokolwiek. Wszedłem właśnie w bios i również zgasło 

 

Edit: podczas przeglądania rozkręconego laptopa zauważyłem ze na spodzie pokrywy dolnej jest coś jakby wylane i znalazłem miejsce gdzie coś musiało się jakby stopić, wrzucam zdjęcie. I przy okazji, w momencie wyciagnięcia przewodu do matrycy i ponownego wsadzenia widać mignięcie, jakby ekran chciał się włączyć ale od razu gaśnie. Nagrałem film ale niestety jest za duży 

0A2DD633-3977-4E36-B78C-562A540E2E52.jpeg

0E1F6D63-F8B3-427B-94DD-F3FED4981EEF.jpeg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.