x-kom hosting

BAD SYSTEM CONFIG INFO Windows 10 - Bsod

Jakub21341414
utworzono
utworzono

Witam. 

Pewnego razu podczas korzystania z komputera wyświetlił mi się blueacreen z kodem "BAD SYSTEM CONFIG INFO" po czym trzeba było zresetować komputer. Po ponownym uruchomieniu pojawiło się kolejno: diagnozowanie komputera, automatyczna naprawa komputera aż w końcu wyświetla się komunikat "pogram automatyczna naprawa nie mógł naprawić komputera" i opcje zaawansowane lub zamknij. Próbowałem zresetować komputera do stanu początkowego ale przy około 80% wyskakuje błąd i jest cofanie zmian. Naprawa podczas uruchomienia wyświetla ten sam bsod. W ustawieniach uruchamiania gdy włączę tryb awaryjny to też pojawia się bsod z bad system config info. W internecie szukałem różnych rozwiązań przez Cmd ale też nic nie pomogło. Nie mogę wykonać przywracania systemu, ponieważ nie mam punktu przywracania. Odinstalowywanie aktualizacji też nie pomogło. 

 

Plik dziennika: D:\windows\system32\Logfiles\srt\srttrial.txt 

 

System postawiony na dysku ssd 256Gb partycja C:

 

Jeszcze rok temu był tu Windows 7 home premium na dysku hdd ale został zaktualizowany do Windowsa 10 home na nowym ssd ( nie mam klucza ponieważ zgubiłem ale w serwisie i tak jakoś go zaktualizowali) 

 

Miał ktoś podobny problem? Z góry dziękuję za pomoc. 

 

IMG_20221013_201125.jpg

IMG_20221013_201015.jpg

IMG_20221013_200311.jpg

IMG_20221013_200302.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Możesz spróbować naprawy systemu z poziomu nośnika instalacyjnego z Windows 10 (Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania).

Jakub21341414
komentarz
komentarz

Cześć. 

 

Mam nośnik, włączę "napraw ten komputer" i co dalej? 

Uruchomiłem "napraw ten komputer" przez nośnik instalacyjny, co dalej? 

IMG_20221015_115038.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź naprawę podczas uruchamiania,

Jakub21341414
komentarz
komentarz (edytowane)

"Naprawa podczas uruchomienia 

 

Program naprawa podczas uruchomienia nie mógł naprawić komputera. 

 

Plik dziennika:       "

 

Teraz widzę że dysk ssd na którym jest postawiony system zmienił literę na E a litera C jest zastrzeżona przez system, przedtem tak nie było. Nie wiem czym jest dysk loklany F bo też go nie było. (ten D i X to widocznie pendrive z instalatorem, no tym nośnikiem) 

IMG_20221015_203929.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Nie myślałeś może nad reinstalacją systemu?

Jakub21341414
komentarz
komentarz

Właśnie oddałem dziś komputer do serwisu. Raczej zrobią reinstall a że nie mam klucza bo zgubiłem to będę musiał kupić na nowo Windowsa. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.