x-kom hosting

Jaka kart graficzna do procesora i5-4670?

Gość
utworzono
utworzono

Cześć,

Posiadam procesor i5 4670 i 16 gb ramu. Procesor leciwy, ale jeszcze mam nadzieje pograć w parę gier AAA w 1080p. 

Pytanie czy gtx 1660 super będzie dawał radę lub prosiłbym o polecenie innej karty. 

Gry, które mam na uwadze to cod, battlefield, forza, rdr 5, cyberpunk.

Chodzi mi jedynie o 1080p i płynną rozgrywkę.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Niebieska
komentarz
komentarz

Podaj markę i moc zasilacza.

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz to OCZ modxstream 500w

Panko
komentarz
komentarz

OCZ modxstreasm 500W

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Procesor jest bottleneckiem i nic ponad 1060/1070 bym tam nie wsadzał...  Przy 1660 jest już 28% bottlenecka ze strony cpu w grach w full hd. A wiec dużo

Panko
komentarz
komentarz

28% to przycinki pewnie murowane, czyli zostaje 1060 6gb gdzieś złapać najlepiej czy jednak 1070 ?

anioł2009
komentarz
komentarz

Zależy od ceny... nawet i na 1060 będzie bottleneck...mniejszy ale nadal będzie, natomiast cenowo korzystniej wyjdzie Ci zakup 1060 bo 1660s i tak nie wykorzystasz, chyba że zdecydujesz się zmienić procesor-to naprawdę słaby cpu już.

Panko
komentarz
komentarz

Jest dziadek to trzeba przyznać. Dozbieram kasę i wezmę się za wymianę procka, ramu, płyty głownej, bo zasilacz i obudowa moim zdaniem mogą zostać i potem dokupię jakieś gpu lepsze. Chociaż kusi mnie żeby i tak kupic 1660 super w dobrej cenie, zobaczyć jak to chodzi i potem wymieniać inne podzespoły 

anioł2009
komentarz
komentarz

budżetowa płyta ( plus ram ) + 10100f i ta 1660s byłyby okej... Możesz zainwestować w 1660s ale pamiętaj że procesor będzie ją sporo ograniczał.

3 minuty temu, Panko napisał:

bo zasilacz i obudowa moim zdaniem mogą zostać

nie wiem jak z budą ale ten zasilacz też już dziadek, bez certyfikatu więc tutaj raczej cała platforma do zmiany.

Panko
komentarz
komentarz

i robią się pieniądze niestety. Jednak postawię na farta na 1660 super najpierw i zobaczymy co się stanie

anioł2009
komentarz
komentarz

Wiesz, postawiłeś sobie za cel granie w gry AAA i to dosyć solidnie obciążające cpu jak i gpu...To co masz to martwa platforma, pewnie można kupić jakąś i7-kę ale kasa którą wołają za te stare cpu jest większa niż nowy cpu np i3 10100f.. Oczywiście że to wszystko wymaga przekalkulowania, sprzedaży starych części itp no ale jak masz bez sensu topić pieniądze to po co ?  Przemyśl to dobrze... Jakieś dyski, buda moga zostać. Nikt nie każe Ci też kupować nówek, 10gen już jest na allegro jako używki i można zaoszczędzić trochę kasy.

Panko
komentarz
komentarz

masz racje trzeba przyznać. Będę polował na używki i coś sklece powoli

anioł2009
komentarz
komentarz

@Panko Od razu Ci zaznacze że pc z mojej sygnaturki ma 100fps na ultra w cyberpunku ( dlss bez RT ) a ta moja i3 produkuje kilka fps bottlenecka...weź to pod uwagę ;)  Wspomniałem o tym żebyś wiedział czego się spodziewać :) 

Mogeto
komentarz
komentarz

To prawda, że stare i7 trzymają cenę, dlatego można wziąć tańszego Xeona.

https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-e3-1245v3-3-40ghz-sr14t-s1150-i7-4770-12196217649

Słabszy o kilkanaście procent od i3 10100F, ale jak za 230zł nadal ma dobry stosunek cena/wydajność.

Nie jest to procesor pierwszej młodości, ale pod 1660S na upartego jako tako się nada.

anioł2009
komentarz
komentarz

Za 340zł można wyrwać i3 10100f IMO nie opłaca się pchać w xeona i starą platformę.

Nie ukrywajmy, w budżetowych buildach przydaje się DLSS a ten jest w gpu od rtxa 2060... Autorowi radziłbym pomyśleć nad używką 2060 i zmianą platformy na budżetową 10gen :) Więcej korzyści z tego będzie niz reanimacja trupa 

Panko
komentarz
komentarz

Masz rację Anioł. Czyli polować na i3 10100f wiadomo jakąś płytę główną ram ddr 4 pewnie i rtx 2060

może moja i5 4670 plyte asus z87c i karte asus gtx 760 oc 2gb uda mi się puścić za 4 stówki i akurat będzię już część 

anioł2009
komentarz
komentarz

No według mnie tak jeśli myslisz o w/w grach...DLSS dużo pomoże co ma znaczenie przy budowie pcta z ograniczonym budżetem.

i3 10100f to sensowne minimum który jest wydajnościowo na poziomie i7 7700 a to wciąż relatywnie wystarczająca wydajność do grania w gry w FHD.

ALE ALE, poluj na okazje...może uda Ci się wyrwać coś lepszego z 10gen niż i3 10100f :)  Ja wyrwałem ostatnio rtx3070 za 1850zł z 4 letnią gwarą ;) 

Mogeto
komentarz
komentarz

i3 10100F + płyta LGA1200 + 16GB DDR4 z używek to będzie jakieś 800zł na szybko liczone.  Zysk wydajnościowy na tle Xeona (lepsze IPC, szybszy RAM) na oko jakieś +20%,

Nie warto jeżeli autor przez długi czas nie zamierza robić kolejnej modernizacji, bo koszt 230zł za Xeona wychodzi opłacalniej względem tych 800zł nawet pomimo straty wydajności -20%

Warto, jeżeli autor będzie miał w planach rozbudowę do i5 10400F / 11440F, bo główna zaleta młodszej platformy to szersza możliwość rozbudowy CPU.

anioł2009
komentarz
komentarz

20% to akurat zniwelowanie bottlenecka do nowej karty :)  Po co stary cpu który nie wykorzysta potencjału karty, po co 2 razy pakować się w koszta ?  IMHO lepiej kupić coś co można potem rozbudowywać a nie pakować kasy w martwą platformę, xeon wcale nie zrobi większej różnicy ( w stosunku do obecnej i5 ) w cyberpunku czy rdr 2 a nadal będzie za wąskim gardłem do 2060 / 1660s

 

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Xeon-E3-1245-v3-vs-Intel-Core-i5-4670/m4697vsm630

 

Kupując xeona zamieni siekierkę na kijek... zero przyrostu w 1, 2 i 4 rdzeniowej wydajności 

Dodaj odpowiedź bez logowania

Dodajesz wpis jako gość. Pamiętaj, że to jest forum komputerowe.
Informacja: Twój wpis zostanie opublikowany po weryfikacji przez moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.