x-kom hosting

Wymiana chłodzenia procesora

Hdrsky
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Posiadam płytę główną Asrock Gaming k4 intel z170  z podkręconym procesorem Intel i5-6600K do 4,6 Ghz wraz z chłodzeniem powietrznym be quiet! Dark Rock 3. Aktualne chłodzenie zakrywa mi dwa sloty RAM.  Czy zna ktoś smuklejsze i tak samo wydajne chłodzenie procesora ? Tak, aby te dwa zakryte sloty RAMu były do dyspozycji. Pozdrawiam

 

 

Co powiecie o be quiet! DARK ROCK TF 2 

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak na początek, jaka karta graficzna, jakie zastosowanie komputera i ile obecnie masz pamięci RAM?

Hdrsky
komentarz
komentarz

@Mogeto Palit GeForce GTX 1070 ram 2x8GB G. Skill 3200 16CL. Dodatkowo mam kolejne 2x 8GB. Komputer do grania, i codziennego użytku 

Mogeto
komentarz
komentarz

Konfiguracja i5 6600K + GTX1070 raczej nie zrobi użytku z większej pojemności niż 16GB, w szczególności w grach. Także możesz rozszerzyć do 24 czy nawet 32GB, tylko nie zdziw się jeżeli nie zauważysz jakiejkolwiek różnicy. Lepszy efekt da wymiana proca na i7 6700K niż pakowanie więcej RAM.

Wydaje mi się, że Dark Rock 3 jest możliwość regulacji wysokości wentylatora. Nie da się podnieść wentylatora wyżej na tych zaczepach? Może wtedy odblokujesz slot RAM.

Hdrsky
komentarz
komentarz

@Mogeto A może lepiej zainwestować w nową płytę główną ?? 

Mogeto
komentarz
komentarz

Jeśli uważasz, że procesor dusi się w grach, możesz sprzedać proc+płyta i zakupić przykładowo i5 10400F z płytą LGA1200 lub jeszcze wydajniejszego R5 5600 z płytą AM4.

Hdrsky
komentarz
komentarz

Na razie wszystko jest ok. A to pewnie byłoby trzeba także zainwestować w lepszy zasilacz ? Aktualnie mam corsair rm550x 80 plus gold

@Mogeto To może tak... Jaką byś polecił płytę główną wraz z prockiem ? 

Hdrsky
komentarz
komentarz

@Mogeto Znalazłem aukcję na allegro Link Czy warto kupić za taką cenę ? 

  • Co? 1
Mogeto
komentarz
komentarz

Co Ty oszalałeś, i7 6700K chcesz kupować za 935zł, nawet nie rób sobie żartów. Kasa w błoto.

i7 6700K jest sporo słabszy od R5 5600.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
Jakuszyn
komentarz
komentarz

@Mogeto

 

Mało tego - ta I7-ka dostaje lanie od I3 11 i 12gen, które nowe są ... znacznie tańsze od tej używki.:rip:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.