x-kom hosting

dziwny problem z pingiem

popwojciu
utworzono
utworzono

dzień dobry , 
mam dziwny problem z pingiem. Co kilka sekund skacze na 300 + , widzę to w grze , oraz na teście w necie. Natomiast , gdy otworzę wiersz poleceń , i przez niego sprawdzam ping na -t czyli cały czas sprawdza stan sieci to... o dziwo ping jest ok , w grze również ok , na testerze ok . W momencie gdy zamknę wiersz poleceń , który  przestane sprwdzać opóźnienie , to znowu problem wraca i ping co kilka sekund skacze na 300 + . Co może być problemem ?

gavron7
komentarz
komentarz
10 godzin temu, popwojciu napisał:

gdy otworzę wiersz poleceń , i przez niego sprawdzam ping

gdzie puszczas w sensie dokąd puszczasz tego pinga?

 

10 godzin temu, popwojciu napisał:

na -t czyli cały czas sprawdza stan sieci to

stan sieci? nie czytaj tego co czytasz/rozmawiaj z tym od kogo masz takie info bo ktoś Ci wodę z mózgu robi

 

 

przede wszystkim ankieta która jest nawet w tym samym dziale, więc lenistwo... :(

https://www.forumpc.pl/topic/486831-pewnie-tu-jest-twój-problem-przeczytaj-zanim-założysz-wątek/#comment-2918750

 

popwojciu
komentarz
komentarz

@gavron7 dziękuję za odpowiedz, więc zaczne od ankiety , jestem pierwszy raz na forum :-)

1. multimedia

2.skrętka

3. oraz 4. modem multimedi / modem : ARRIS TG2492S / karta sieciowa w laptopie: Realtek 8821 CE Wireless

5. wifi

 nie wyłączyłem TCP IPV6 ponieważ windows tego nie zaleca , czy jest to konieczne? załączam screeny.

W momencie gdy w wierszu poleceń wpiszę " ping -t google.pl" , wtedy momentalnie ping przestaje skakać , gdy wyłącze sprawdzanie pingu (wiersz poleceń) to ping znowu skacze

1.jpg

2.jpg

gavron7
komentarz
komentarz
15 godzin temu, popwojciu napisał:

nie wyłączyłem TCP IPV6 ponieważ windows tego nie zaleca , czy jest to konieczne?

a świat nie zaleca używania windowsa...

skoro tak bardzo wierzysz w to co "oni" piszą to ich zapytaj czemu tak się dzieje.

 

powiedz mi tylko po co zakladasz temat jesli nie chcesz pomocy?

 

15 godzin temu, popwojciu napisał:

2.skrętka

ciekawe :P chyba koncentryk albo światło jak już

 

15 godzin temu, popwojciu napisał:

W momencie gdy w wierszu poleceń wpiszę " ping -t google.pl" , wtedy momentalnie ping przestaje skakać , gdy wyłącze sprawdzanie pingu (wiersz poleceń) to ping znowu skacze

Czytałem 5 razy i nie mogę skumać co się dzieje. 

Skoro zaczynasz pingować google i ping przestaje skakać to skąd wiesz że skakał skoro dopiero zacząłeś?

Z drugiej strony gdy anulujesz ping to skąd wiesz że skacze skoro już go nie robisz?

 

 

PS. nie czepiam się, ja tam mam zawsze

 

A co do screena... hmmm..

Przede wszystkim to nie odpowiedziałeś na wszystkie pkt ankiety więc cała moja odpowiedź jest tak naprawdę domysłami, podpartymi statystykami z pracy przy sieciach z ludźmi.

Używasz sieci wifi i jest:

1. źle skonfigurowana

2. jest zakłócona (np. przez inne sieci) - odpal wifianalyzer na telefonie i daj screeny

3. jesteś na granicy zasięgu / za daleko

 

Ale jednak mimo wszystko sam screen mówi że jest problem ZA pierwszym hopem. Spróbuj jeszcze kilka razy zrobić tracert do różnych serwerów i zobacz czy zawsze jest problem za 1 hopem. Jeśli tak - zgłoś dostawcy

 

 

 

 

 

 

 

A przede wszystkim wyłącz to IPv6!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.