x-kom hosting

Problem z pamięcią RAM

Japsonn
utworzono
utworzono

Na początku września postanowiłem dołożyć do swojego komputera dodatkowe 16GB (Łącznie 32 GB ramu), ustawiłem taktowanie na 2933 ponieważ na takie tylko mogłem wszystko chodziło dobrze. Wczoraj używałem tylko przeglądarki, wyłączyłem go i było wszystko okej, natomiast gdy dzisiaj go włączałem dostałem 3 krótkie sygnały z płyty głównej które informują o problemie z pamięcią RAM, gdy spojrzałem do menedżera zadań zobaczyłem mam wykorzystuje 16 GB pamięci ram i jest taktowanie na 1866 MHz, nie mogę zmienić taktowania na wyższe ponieważ wyrzuca mi 3 krótkie sygnały i ustawia na 1866 MHz. Przedmuchałem sloty pamięci, ale to nie pomogło. W informacji o komputerze jest 32 GB pamięci, ale dostępne jest tylko 16 GB, w biosie też jest pokazane że są podpięte 4 kości pamięci.  

 

Sprzęt: 

Płyta główna ASRock Fatal1ty B450 GAMING K4

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)  x 4 

Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.4 GHz, 16 MB, BOX (YD2600BBAFBOX)

obraz_2022-10-10_162644210.png

obraz_2022-10-10_162700250.png

leelareso
komentarz
komentarz

sprawdź najpierw czy kości czyta pojedynczo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.