x-kom hosting

Zasięg wifi problem

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: owerr ,
owerr
utworzono
utworzono

Cześć,

Od niedawna mam internet z UPC 300 mb/s. Do tego jest dołączony modem Connect Box ze zmienną częstotliwością 2,4 Ghz i 5 Ghz. Modem stoi w salonie i prędkość neta po wifi w salonie faktycznie wynosi 300 mb/s. Problem robi się w przypadku szybkości neta w pokoju oddalonym o ok. 5 metrów od modemu (sygnał przechodzi przez 3 ściany). Tutaj na komputerze z kartą sieciową TP-Link T2U Nano - Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) prędkość neta wynosi zaledwie ok. 20 mb/s. Aby nie zrywało mi co chwilę połączenia na komputerze, w routerze wyłączyłem opcję "inteligentnej" zmiany częstotliwości sieci z 2,4 Ghz na 5 Ghz i odwrotnie. W wyniku tego internet w komputerze jest stabilny (20 mb/s) ale automatycznie spadła prędkość w salonie z 300 mb/s na ok. 80 mb/s. Zależy mi na tym aby po wifi w salonie była prędkość 300 mb/s, a jednocześnie na komputerze po wifi było chociaż 100 mb/s. 

Teraz moje pytanie lepiej zakupić inną kartę sieciową do komputera - jak tak to jaką? Czy lepiej kupić wzmacniacz sygnału wifi (jak tak to jaki?), który zainstalował bym ok. 2 metry za dwiema ścianami od modemu - w tym przypadku od wzmacniacza sygnału do komputera były by jakieś 3 metry i przeszkoda jednej ściany.  

 

Pozdrawiam

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Postawiłbym na wzmacniacz sygnału.

  • Dziękuję 1
gavron7
komentarz
komentarz
13 godzin temu, owerr napisał:

Zależy mi na tym aby po wifi w salonie była prędkość 300 mb/s, a jednocześnie na komputerze po wifi było chociaż 100 mb/s

+

13 godzin temu, owerr napisał:

w pokoju oddalonym o ok. 5 metrów od modemu (sygnał przechodzi przez 3 ściany)

=

ZAPOMNIJ -dlaczego?

 

opis tutaj

mimo iż ten sam dział to nie chciało Ci się nawet poszukać i przeczytac :(

 

  • Rekomendowana odpowiedź
owerr
komentarz
komentarz (edytowane)
13 godzin temu, gavron7 napisał:

=

ZAPOMNIJ -dlaczego?

mimo iż ten sam dział to nie chciało Ci się nawet poszukać i przeczytac :(

Forum jest chyba od tego żeby pomóc w konkretnym problemie, a nie odnosić się tylko do ogólnej teorii, którą doskonale znam. Potrzebowałem jedynie rady, która opcja będzie lepszym wyjściem w moim przypadku. 

Pisałeś, żebym zapomniał o osiągnięciu prędkości o jakich pisałem wyżej, a tym czasem udało się uzyskać 290 mb/s w salonie i aż 180 mb/s na komputerze. Problem rozwiązał zakup karty sieciowej z antenami. Przykre jest to, że nie można uzyskać sensownej odpowiedzi od człowieka, który nosi "tytuł" eksperta.

Temat do zamknięcia. 

 

Pozdrawiam

  • Dobra wypowiedź 1
gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

nie przy takich parametrach oddalenia jak podałeś (w sensie ściany itp)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.