x-kom hosting

Windows 10 dziwny problem..

Nogabagus
utworzono
utworzono

Witam.

Mam do was takie 3 szybkie pytania bo nie wiem czy to wina systemu czy tak po prostu musi być.

 

     1.  Podczas uruchamiania systemu wszystko się ładnie ładuje i szybko dysk SSD robi robotę tylko zaniepokoiło mnie to że gdy ładuje się system to dosłownie w którymś momencie pojawia się na 1s okno takie czarne jak „CMD” bym wpisał w „uruchom” konsola czy jak to się zwie i za kolejna 1s znika nie wiem czy tak musi być nigdy tak nie miałem na dysku nic praktycznie nie ma świeży system i tylko te aktualizacje zainstalowałem pobrało sterowniki do obrazu,procesora, itp.

 

I nagle się takie coś zaczęło pojawiać nie wiem co to jest virus jakiś wszedł z aktualizacja nie

mam pojęcia mam nadzieje że mi pomożecie.

 

Może nie powinienem instalować wgl aktualizacji Windows tylko podstawowe sterowniki sobie oddzielnie zainstalować?

 

2. Czy taki świeży system z aktualizacjami powinien mi zajmować 45GB na dysku czy to aby nie za dużo na taki świeży system ?

 

3. Posiadam w laptopie karte zintegrowana Intel HD Graphics 5500 i procesor i5 5200 16gb RAM tak zapytam widziałem na YT jak ludzie na tej karcie odpalaja GTA V i normalnie grają rożne gry wymagające dedykowanej karty nie takiej idą na tym. Jak to jest z ta współdzielona pamięcią jak mam pamięc video 5GB to coś ala jakbym miał kartę graficzną 5GB czy jak to jest mógłby mi ktoś to w skrócie wytłumaczyć bo tak to napisane mam w ustawieniach ze ta karta ma 1GB.  Ale bierze z ramu też i to jak mam 5GB to jak to liczyć ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Zrób logi za pomocą FRST (zaznacz Addition i Shortcut), wstaw je tutaj. @Twój_Anioł_Stróż albo @Bromidum sprawdzą Ci je.

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Cześć!

 

1) Może jeszcze jakieś aktualizacje pobierają się w tyle. Sprawdziłbym, czy za każdym razem to okienko cmd będzie się wyświetlać. Może to być także inny program za to odpowiedzialny.

 

2) Myślę, że system może zajmować tyle miejsca.

 

3) Gdzie masz w ustawieniach napisane, że zintegrowana karta graficzna ma 1 GB?

 

Przy okazji, jaki masz model laptopa?

Nogabagus
komentarz
komentarz

Właśnie żadne  aktualizacje się nie pobierają a okienko na tą jedną sekundę pojawia się i znika programów nie mam żadnych takich swoich zainstalowanych wszystko tylko to co instaluje się z Windowsem a okienko po ponownym uruchomieniu komputera jest cały czas bez zmian 1s pojawia się i znika i już więcej go nie widzę tylko przy starcie. Jutro zrobię te logi bo już dziś nie dam rady. 

To jest HP Elitebook G2 840 jak dobrze pamiętam. 

W właściwościach jak wchodzę mam mniej więcej coś takiego domyślna pamięć 1GB 

Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

Może być to sytuacja analogiczna jak w tym wątku: link. ;) 
 

Przed wykonaniem logów FRST wykonaj jeszcze dwa skany:

- RogueKiller Anti Malware

Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).   

 

- Emsisoft Emergency KIT

Przed rozpoczęciem skanowania wykonaj aktualizację sygnatur, następnie wybierz „malware skan”. Upewnij się, że wykrywanie potencjalnie niechcianych programów (PNP) jest włączone. Raporty z pracy skanera znajdują się w lokacji C:\EEK\Reports.
Przenośny skaner Emsisoftu pozostaw do okresowych skanowań swojego urządzenia. 

 

 

Nogabagus
komentarz
komentarz
Ok Panowie przeskanowałem system tymi dwoma programami Emsisoft i RogueKiller nic nie znalazło czysto.
Tutaj mam to co pokazało mi FRST jak mógłby ktoś to przeglądnąć to będę wdzięczny.

https://www.easypaste.org/file/LvRam54f/FRST.txt?lang=pl ---- FRST.txt

https://www.easypaste.org/file/ox6qdfi1/Addition.txt?lang=pl --- Addition.txt

https://www.easypaste.org/file/snwXUoJr/Shortcut.txt?lang=pl --- Shortcut.txt
Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

1) Przed uruchomieniem skryptu należałoby użyć narzędzia systemowego "Oczyszczania dysku". Wybierając oczyść pliki systemowe i zaznaczając poprzednie instalacje można usunąć folder Windows.old, o ile nie zamierzasz powrócić do poprzedniej wersji systemu. 

Przyczyną uruchamiania wiersza poleceń jest najprawdopodobniej aktywator KMS, który oznaczę do usunięcia. 
Po wykonaniu skryptu i ponownym uruchomieniu załącz utworzony fixlog.txt  

 

Pliki możesz umieścić bezpośrednio na forum lub na pastebin.com ;) 

 

2) Uruchom FRST/FRST64.exe, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw” →


SystemRestore: On 
CreateRestorePoint:
CloseProcesses:
HKU\S-1-5-21-1123612842-42400124-1901939629-1002\...\Run: [MicrosoftEdgeAutoLaunch_1552D9C5DF3EB2F52B2A97421A575DBE] => "C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\msedge.exe" --no-startup-window --win-session-start /prefetch:5 [3852232 2022-10-10] (Microsoft Corporation -> Microsoft Corporation)
Task: {98C8C93F-AE59-4961-85EA-DE70BC3AE988} - System32\Tasks\Microsoft\Office\OfficeTelemetryAgentFallBack2016 => C:\Program Files\Microsoft Office\root\Office16\msoia.exe [8502776 2022-10-07] (Microsoft Corporation -> Microsoft Corporation)
Task: {EC125698-4AB2-48C4-8DFB-FC1B3A0D0306} - System32\Tasks\Microsoft\Office\OfficeTelemetryAgentLogOn2016 => C:\Program Files\Microsoft Office\root\Office16\msoia.exe [8502776 2022-10-07] (Microsoft Corporation -> Microsoft Corporation)
Edge Extension: (Brak nazwy) -> AutoFormFill_5ED10D46BD7E47DEB1F3685D2C0FCE08 => C:\Windows\SystemApps\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\Assets\HostExtensions\AutoFormFill [nie znaleziono]
Edge Extension: (Brak nazwy) -> BookReader_B171F20233094AC88D05A8EF7B9763E8 => C:\Windows\SystemApps\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\Assets\BookViewer [nie znaleziono]
Edge Extension: (Brak nazwy) -> LearningTools_7706F933-971C-41D1-9899-8A026EB5D824 => C:\Windows\SystemApps\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\Assets\HostExtensions\LearningTools [nie znaleziono]
Edge Extension: (Brak nazwy) -> PinJSAPI_EC01B57063BE468FAB6DB7EBFC3BF368 => C:\Windows\SystemApps\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\Assets\HostExtensions\PinJSAPI [nie znaleziono]
ContextMenuHandlers5: [igfxcui] -> {3AB1675A-CCFF-11D2-8B20-00A0C93CB1F4} =>  -> Brak pliku
S1 epp; \??\C:\EEK\bin64\epp.sys [X]
2022-10-10 23:21 - 2022-10-11 23:38 - 000000000 ____D C:\Users\DzoZeF\Downloads\FRST-OlderVersion
2022-10-06 15:59 - 2019-05-25 03:55 - 000064461 _____ C:\ProgramData\Online_KMS_Activation.cmd
EmptyTemp: 
  • Dobra wypowiedź 1
Nogabagus
komentarz
komentarz
Usunąłem poprzednia wersje systemu zyskałem trochę miejsca na dysku.    Tutaj załączam zawartość pliku fixlog.   fixlog - Pastebin.com   jakby tamto nie działało to mam jeszcze wrazie w    https://www.easypaste.org/file/yiVYCwWQ/Fixlog.txt?lang=pl   Tak wgl może mi ktos wytłumaczyć co to zmieniło w systemie ?   Bo na razie jakoś nie widzę tego okienka przy starcie ale może mi umyka jutro jeszcze bede patrzał po robocie.
Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

Skrypt przywrócił tworzenie Punktu Przywracania, utworzył nowy punkt, a następnie zamknął procesy w tle i przystąpił do usuwania pustych odniesień, niepotrzebnych zaplanowanych zadań, czyszczenia pamięci podręcznej (kosmetyka) oraz usunął plik aktywatora KMS, który odpowiadał najprawdopodobniej za uruchamianie wiersza poleceń (CMD) przy starcie systemu.

Na przyszłość lepiej zakupić oprogramowanie z legalnego źródła lub skorzystać z bezpłatnego, otwartoźródłowego zamiennika jeśli istnieje, np. LibreOffice/7-Zip zamiast Microsoft Office/WinRAR.

 

Jeśli uznasz, że problem został rozwiązany oznacz post, który Ci pomógł i usuń FRST. ;) 

By usunąć wszystkie pliki/foldery utworzone przez FRST oraz narzędzie jako takie, zmień nazwę pliku FRST/FRST64.exe na uninstall.exe i uruchom ten plik. Procedura wymaga ponownego uruchomienia urządzenia. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.