x-kom hosting

Wymiana płyty głównej i procesora a windows 8/10

Noverss
utworzono
utworzono

Witam chcę w przyszłym tygodniu zmienić całą podstawkę na b550, ryzena 5 5600x i ram 16gb 3600mhz tylko mam problem z systemem otóż - 

w 2014r. dostałem pc na święta gotowca z mediamarkt z wgranym już systemem win8 od tamtego czasu niemal wszystko w tym komputerze wymieniłem została tylko płyta główna a system aktualizowałem do win10, zapewne płyta ma "zapisany" kod do systemu i pytanie czy będzie dało się jakoś to przenieść na nową płytę (niw może zczytanie jakoś kodu windowsa, wyłączenie kodu i wpisanie go na b550) jeśli by to zadziałało to jak to zrobić? na "instalki" jest poradnik jak sprawdzić kod systemu ale przy 2 sposobach wyszły mi 2 inne kody...

 

Kurczę nie miał bym problemu żeby kupić nowy system ale wydawać AŻ 600zł?! gdzie za to miał bym jeszcze jakieś spoko AiO lub obudowę - może chociaż macie jakieś zaufaną stronę z systemem tak max do 300/350zł za win10 albo z win8 żebym mógł go aktualizować do 10 tylko żeby nie zostały z dnia na dzień wygaszone licencje :( 

Gawel
komentarz
komentarz

Skasuj to ostatnie o kupnie taniego windowsa bo to mało śmieszne. Jak się zalogujesz na konto MS to się sam aktywuje. Masz licencję cyfrową ? 

Screenshot_1.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.