x-kom hosting

Laptop ROG Strix G513RC Problem z zawieszaniem video w przeglądarkach

cranku
utworzono
utworzono

Witam otóż kupiłem niedawno laptopa i mam z nim dziwny problem mianowicie we wszystkich przeglądarkach filmiki się po paru sekundach lub po paru minutach zacinają i pojawia się na chwilę zielono fioletowo czarny obraz albo jakieś artefakty i znowu filmik działa, przy tym wyskakuje program AMD od karty graficznej gdzie jest napisane że przekroczono limit czasu sterownika

Procesor to Ryzen 6800H z 680m igpu, na karcie rtx 3050 który też jest w tym laptopie nie ma z niczym problemu podczas oglądania czegokolwiek tylko na tej AMD, mam dokładnie to samo co ta osoba 

 

Czasami właśnie się zawiesi tak że trzeba wyłączać laptopa z palca bo na nic nie reaguje, myślę że nie jest to problem sprzętowy tylko np z biosem czy sterownikami

Dodam że gdy wyłączę akcelerację sprzętowa w przeglądarkach działa wszystko prawidłowo tylko wiadomo trochę jest mało fps na filmach z tej racji.

 

 

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Nie jest to przypadkiem związane z kodowaniem filmów na YT i obsługa tych kodeków przez procesor... ?

cranku
komentarz
komentarz

@Anawa Czesc.

No w sumie możliwe że tak jest ale bardzo dziwna sprawa. W każdej przeglądarce tak się dzieje póki nie wyłączę tej akceleracji sprzętowej, martwię się czy to aby nie wina uszkodzonej karty graficznej lub procesora ale no to jest raczej niemożliwe

 

 

 

 

Testowałem pamięć ram plus occt procesor i nic się nie działo w sumie więc naprawdę dziwny przypadek :)

może najbliższe aktualizacje biosu czy sterowników do karty naprawia ten problem 

anioł2009
komentarz
komentarz

To raczej wina sterowników amd.. to najnowszy procesor z igpu od AMD  w laptopach , byc moze coś jest jeszcze nie dopracowane. Podobne problemy były w laptopach jak wyszły ryzeny 7 3750h z igpu od amd ( ciągłe zwiechy, spadki fps itp ).

 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.