x-kom hosting

Bardzo wolny światłowód i wysyłanie 1MB

Meephit
utworzono
utworzono

Mam dosyć duży problem. Wczoraj założyli mi światłowód symetryczny 600/600, pełna prędkość powinna być na kablu i przez WiFi 5G ale na kablu mam 50/1 a na 5G 100/150 i nie wiem co zrobić, szukałem na internecie ale nigdzie o tym nie piszą. Proszę o pomoc 

gavron7
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Meephit napisał:

i przez WiFi 5G

żebyś czasem....

 

11 godzin temu, Meephit napisał:

ale nigdzie o tym nie piszą

nie? nawet w tym dziale :P

 

 

przez lata pracy stwierdzam jedno - klient taki jak Ty jest najgorszy z możliwych. 

nie wie co i jak ale wymaga :P

 

ps. zrób tą ankietę i pkt pod ankietą, a przede wszystkim WYŁĄCZ IPv6 (z resztą tam jest napisane) 

 

 

 

 

Meephit
komentarz
komentarz

@gavron7 1. Interplus

2. światłowód 

3. Router Huawei EG8145v5

4. Realtek PCIe GbE Family Controller

5. Kabel

6. Małą prędkość występuje na każdym urządzeniu ale prędkość wysyłania na poziomie 1Mb/s tylko na moim pc 

hfgh.PNG

gavron7
komentarz
komentarz

No to jeszcze raz przeczytaj i zrób:

 

Meephit
komentarz
komentarz

@gavron7 Wszystko zrobiłem o czym tam pisali 

 

gavron7
komentarz
komentarz

Poczekaj, niech się przyjrzę.... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hmmm....

 

 

 

 

 

 

hmmmm......

 

 

 

 

 

no to chyba jutro idę do okulisty bo nie widzę z Twojej strony żadnych screenów z wynikami poleceń jak również informacji np. "wyłaczyłem IPv6"...

 

Ale skoro uważasz że wszystko masz wporządku i to co "tam napisali" jest prawidłowe to czego tu szukasz skoro wyniki są "prywatne" i do "twojej wiadomości tylko"?

 

Tak dla przypomnienia zacytuje sam siebie:

3 godziny temu, gavron7 napisał:

ps. zrób tą ankietę i pkt pod ankietą, a przede wszystkim WYŁĄCZ IPv6 (z resztą tam jest napisane) 

 

 

Meephit
komentarz
komentarz

wyłączyłem ipv6 

1.PNG

3.PNG

2.PNG

gavron7
komentarz
komentarz

a teraz wejdz ma stronę speedtest.net i pobierz ichniejszą aplikację do testów.

następnie zamknij wszystko i uruchom tą aplikację

zrób test

powiedz jakie są wyniki

 

Meephit
komentarz
komentarz
gavron7
komentarz
komentarz

Czy możesz mi powiedzieć co to jest?

 

Ja nie mam siły, nie czytasz albo czytasz w ogóle bez zrozumienia, a co za tym idzie nie wykonujesz poleceń kontrolnych.... CZEGO OCZEKUJESZ? 

Powiedz mi??

 

Zaczytaje się ponownie:

3 godziny temu, gavron7 napisał:

a teraz wejdz ma stronę speedtest.net i pobierz ichniejszą aplikację do testów.

następnie zamknij wszystko i uruchom tą aplikację

zrób test

powiedz jakie są wyniki

 

 

Meephit
komentarz
komentarz
gavron7
komentarz
komentarz

Może Ci się to wydawać "czepialstwem" ale robiąc test w przeglądarce jest on obarczony błędem który to właśnie w taki sposób może się prezentować.

 

Wyłącz albo nawet odinstaluj na moment antywirusa itp.

A najszybciej to odpal jakiegoś linux live i zobacz czy na nim też masz takie wyniki. Stawiam że wyniki będą dobre.

 

Meephit
komentarz
komentarz

@gavron7 antywirusa nie mam żadnego poza defenderem windowsowym a linuxa live nie wiem jak zainstalować

 

gavron7
komentarz
komentarz

nie instalujesz, wrzucasz na pena i odpalasz kompa z pena

 

chodzi o to ze jak odpalisz to sprawdzisz czy problem z systemem (a na to stawiam) czy kabel/karta sieciowa.

 

 

a co do wifi to musisz ustawić optymalnie - a jak to zrobić opisałem w tamtym temacie podlinkowanym wyżej.

ale nawet optymalne ustawienie nie zagwarantuje Ci full speed'a bo to fale radiowe :(

 

Meephit
komentarz
komentarz

@gavron7 Robiłem testy na linuxie fedora wyszły 63Mb/s 71Mb/s robiłem też testy na innym laptopie ale na tym samym kablu i wyniki takie same. Wcześniej maiłem podłązcony na kablu router z kartą sim i wszystko było ok a od kiedy zmieniłem na światłowód to jest tak a nie inaczej

gavron7
komentarz
komentarz

Podepnij do innego portu w ONU o ile masz możliwość lub/i zmień kabel. 

Uszkodzone jedno z dwóch wg tego co mówisz...

Meephit
komentarz
komentarz

@gavron7 kabel na pewno nie jest uszkodzony a poza tym zamówiłem karte wifi z wejściem na kabel ethernet 

gavron7
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Meephit napisał:

zamówiłem karte wifi z wejściem na kabel ethernet

czego to ludzie nie wymyślą aby sprzedać..

ciekawe czy producent/sprzedawca coś powiedział czy klient usłyszał to co chciał usłyszeć :P

 

Godzinę temu, Meephit napisał:

kabel na pewno nie jest uszkodzony

yhy

Meephit
komentarz
komentarz

@gavron7 inny laptop na wifi odbiera max prędkość a na kablu 50 mb więc 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.