x-kom hosting

Komputer od dwóch dni wolno chodzi

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: MrSilver ,
MrSilver
utworzono
utworzono

Cześć,

 

od dwóch dni laptop strasznie mi muli, wolno się włącza, przeglądarka wczytuje się dramatycznie powoli, w grach mam jakieś 5 FPS. Zrobiłem skan antywirusem, CCleanerem, AdwCleanerem i wszystko wydaje się być okay. Kompa używam do internetu, pracy na Word i Excel i do grania, nie ściągam żadnych dziwnych programów ani nie wchodzę na niebezpieczne stronki www. Nie mam pojęcia, co mogło się wydarzyć. Rozkręciłem obudowę lapka i wydaje się być w środku czysty (brak kurzu, itp), natomiast w ogóle nie słyszę działania systemu chłodzenia.

Proszę o pomoc, jestem absolutnie zielony w temacie, natomiast przed oddaniem kompa do serwisu zdecydowałem spróbować własnych sił. 

 

Dajcie znać, co mam zrobić i logi z jakich programów wysłać.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

image.png.abdac1159cf22aa51628d1ea7baf9e1d.png

Zapomniałem jeszcze dodać, że dwa dni temu wywaliło mi Blue Screena. Wczoraj, po restarcie, wszystko działało okay, dziś znowu tragedia.

Zainstalowałem wszystkie dostępne aktualizacje w Windows Update, problem niestety dalej ten sam.

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk jest zdrowy, to nie jego wina. Pamiętasz kod tego BSOD?

Pokaż screen z HWInfo64 zakładka Sensora (całą, pojawia się po kliknięciu przycisku Czujniki) po ok 10 min typowej pracy.

  • Dobra wypowiedź 1
MrSilver
komentarz
komentarz

@Niebieska Nie pamiętam kodu niestety. 

Screeny poniżej: 1610051281_Screen1.thumb.jpg.1065bc6dc73372c756c397ae88445aa0.jpg280999531_Screen4.thumb.jpg.a09c02c8c8303b25a7fde8a3b9c22965.jpg490170208_Screen3.thumb.jpg.c377f96437aaabec17ba0b1c5361563c.jpg1017715486_Screen2.thumb.jpg.4f2f600a54f5731a624d28cd7e2eae6a.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie widzę tu nic niepokojącego. Pamiętasz co robiłeś zanim pojawił się BSOD?

MrSilver
komentarz
komentarz

W sobotę spakowałem go do torby, przejechał ze mną paręset kilometrów (ale nie był w tym czasie odpalany), następnie w poniedziałek przez dwie godziny pisałem w Wordzie, później odpaliłem grę i się zaczęły ścinki. Później blue screen. Po restarcie pobrałem wszystkie aktualizację w Windows Update (co dziwne, całą noc komp je pobierał, później tyle samo aktualizował).

W zakładce Zabezpieczenia Windows -> Zabezpieczenie urządzenia -> Izolacja rdzenia pojawił się jakiś błąd, niechcący od razy go skasowałem. Wydaje mi się, że blue screena wywaliło od razu po zamknięciu tego błędu. 

Anawa
komentarz
komentarz

Zapamiętałeś może, jaki był komunikat podczas blue screen?

MrSilver
komentarz
komentarz

@Anawa Niestety, nie pamiętam. :(

 

ero123
komentarz
komentarz

Wrzuc pliki z C:/Windows/Minidump i ewentualnie plik C:/Windows/Memory.dmp

  • Dobra wypowiedź 1
MrSilver
komentarz
komentarz

@ero123 Minidump - folder pusty, tego drugiego brak albo nie umiem go znaleźć po prostu :D

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Skoro to się stało po przewiezieniu lapka to ja bym rozkręciła i sprawdziła czy pamięci i dysk są dobrze umieszczone w swoich miejscach i nie wysunęły się lekko z gniazd.

  • Rekomendowana odpowiedź
MrSilver
komentarz
komentarz

Rozkręciłem lapka i faktycznie, "coś" było lekko wysunięte z gniazda, posprawdzałem wszystko, zresetowałem lapka i chyba działa :D Dziękuję pięknie, jeśli jutro wszystko będzie działać, to możemy zamykać temat :)

  • Super 1
Niebieska
komentarz
komentarz

No to super, że działa :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.