x-kom hosting

Memory overclocking fail.

Hxliday
utworzono
utworzono

Witam.

Dzisiaj odpalając komputer jak co dzień, po spędzeniu na nim 30 minut nagle wszystko zgasło... myślałem że wywaliło prąd lecz jednak to nie było to, po uruchomieniu ponownym wyskoczył mi komunikat "Memory overclocking fail" System is boost up with default settings. Wcześniej nie miałem tego ani razu, dzisiaj wystąpiło to 1 raz a potem drugi tylko już po dłuzszym czasie uzytkowania.

Ogólnie mam podkręcone lekko ramy z 3000 na 3266 i na 1.29V miałem w sumie tak od początku do pierwszej dzisiejszej sytuacji.

Płyta glowna msi b450m a pro max a RAM to G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Aegis.

Chciałbym sie dowiedziec co moze byc przyczyna bo nie wiem co się dzieje.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Od jak dawna masz podkręcone kości... ? Wróciłbym do standardowego ustawienia i sprawdził, czy komunikat "memory overclocking fail" będzie się dalej pojawiać.

Hxliday
komentarz
komentarz

@Anawa No w sumie od zakupu ich to już półtora roku chyba będzie, na ten moment ustawiłem z 3266 na 3200 i zostawiłem 1.29V.

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

To już trochę czasu minęło. Możesz dodatkowo przetestować pamięci jakimś programem do testowania RAM (np. Memtest86).

Sławomir
komentarz
komentarz

Te kości standardowo powinny chodzić na napięciu 1.35v.

Podnieś napięcie i problem powinien zniknąć.

Hxliday
komentarz
komentarz

@Anawa Racja trochę czasu minęło, ale co może być przyczyną nagłą że tak się dzieje? W wolnej chwili zrobię ten test i dam znać co i jak.

@Sławomir Czyli jakbyś mi doradził? Ustawić 3266 na 1.32V?

Sławomir
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Hxliday napisał:

Czyli jakbyś mi doradził? Ustawić 3266 na 1.32V?

Ustawić 3266 MHz i napięcie 1.40v lub minimum zalecane 1.35v

  • Dobra wypowiedź 1
Hxliday
komentarz
komentarz

@Sławomir Okej będę testował.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.