x-kom hosting

Problem z Google- zgoda na pliki coockie i weryfikacja dwuetapowa

romario77
utworzono
utworzono

Witam ,
najmilsi słuchajcie , od niedawna użytkuje nowy PC na który wgrałem nowy sys. Win 10.
IWadomą sprawa jest iż przy pierwszym uruchamianiu przeglądarki inter. itp Google prosi o zgodę na pliki cookie itp. Podobnie jest przy logowaniu na konto google i np do poczty gmail- google rozpoznaje logowanie na nowym urządzeniu przy pomocy weryfikacji tzw dwuetapowej prosi o potwierdzenie np na moim telefonie o to że to ja dokonuje logowania  i to generalnie sprawa oczywista przy pierwszym logowaniu z nowego miejsca i nowego urządzenia. Problem polega na tym iż google za każdym razem przy otwarciu przeglądarki (mozilla) wymaga tych samych zgód tzn pliki cookie i za każdym razem wymaga weryfikacji dwuetapowej  podczas logowania do  gmaila itp. mimo iż potwierdziłem już iż to ja użytkuje to urządzenie.  w koncie Google wyłączyłem w ustawieniach weryfikację dwuetapową . Uruchamiam komputer i znwów to samo jakbym pierwszy raz uruchamiał system , google itp itd , znów wszystkie zgody, weryfikacja dwuetapowa itp. O co chodzi na innych urzadzniach nie mam tego problemu... ?

turborzeznik
komentarz
komentarz

"problem" lezy w ustawieniu przegladarki. Przegladarka jest najprawdopodobniej tak ustawiona ze czysci cookies i wszystkie dane jakie byly uzyte przy zamknieciu pregladarki.  Dlatego nie zapamietuje ze byla zaakceptowana zgoda np. na cookies itd.

 

zobacz ustawienia przegladarki > po lewej ochrona danych osobowych i bezpieczenstwo > i tu szukasz cookies i dane stron czy cos takiego. Odhaczasz czyszczenie ciasteczek i danych przegladarki przy zamknieciu.

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Z jakiej przeglądarki korzystasz? Używasz trybu prywatnego?

 

Wygląda na to, jakby pliki cookies nie były zapisywane albo - tak jak kolega wyżej napisał - po zamknięciu przeglądarki są usuwane. Stąd za każdym razem wyświetlają się komunikaty z prośbą o wyrażenie zgody na pliki cookies.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.