x-kom hosting

Komputer nie wstaje po dodaniu kostki ram.

Estetyka32
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Mam 3 kości ramu takie same czyli goodram 1600mhz ddr3 każda 4gb. Przedwczoraj działały, prawidłowo były wykrywane, ale wczoraj wszystkie je wypiąłem i wpiąłem na nowo. Sytem nie startuje po wpięciu jednej konkretnej kości, na ekranie wyświetlą się "setup your system" ale po klikaniu F1 i F2 się nic nie dzieje. Próbówałem wszystkich kombinacji wpięcia ramu. 
Specyfikacja:

Płyta msi 970a-g43

AMD FX 8120
Zasilacz SilentiumPC 450W
Ram 3x4GB 1600mhz każda
Bios najnowszy jaki tylko dostępny do tej płyty głównej

IMG_20220927_160240-min.jpg

IMG_20220927_233222.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

A po co wypinałeś te kości?

Estetyka32
komentarz
komentarz

Znajomy poprosił mnie abym sprawdził jego kości czy działają.

Niebieska
komentarz
komentarz

I komp z nimi się uruchomił?

Estetyka32
komentarz
komentarz

Tak, z jego ramami sie uruchomił. 

turborzeznik
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Estetyka32 napisał:

Tak, z jego ramami sie uruchomił. 

to teraz wez swoje i przetestuj u niego :D

Sprawdz sobie czy jakis syf nie nalecial do bankow, ostatnio koleza uwalil sobie tak dwie kosci i jeden bank. Wlecial mu syf do srodka, zrobilo sie spiecie i tyle. Mam nadzieje ze u Ciebie to nie to.

Estetyka32
komentarz
komentarz (edytowane)

Sytuacja wygląda tak że mam 3 kości ram:
2x GY1600D364L11/8GDC DDR3 4GB PC3 - 12800 DIMM <- na nich komputer pracuje normalnie
1x GYS1600D364L9/4G DDR3 4GB PC3 - 12800 DIMM <- na tej kości dochodzi do momentu "setup your system" i się zawiesza.
Wczoraj przeczyściłem sloty na kości ram sprężonym powietrzem i pędzelkiem.

Do momentu gdy kumpel mnie poprosił abym sprawdził jego kości, wszystkie 3 kostki wyżej wymienione pracowały ze sobą normalnie.

turborzeznik
komentarz
komentarz

wkladaj po jednym module.

1x GYS1600D364L9/4G DDR3 4GB PC3 - 12800 DIMM - sprobuj na wszystkich czterech bankach po kolei. Pozniej wez jedna z tych kosci ktore dzialaja i to samo, na koniec druga ktora jest dobra i tez po kolei sprawdz we wszystkich bankach. Jak to zrobisz to bedzie wiadomo czy kosc zdupczona czy bank czy bank i kosc.

Estetyka32
komentarz
komentarz

1x GYS1600D364L9/4G DDR3 4GB PC3 - 12800 DIMM ta kość sprawia problemy bo już przekładalem na rózne kombinacje pamięci, ale czy jest możliwość ze samym wyciągnięciem jej z banku pamięci uwaliłem kość?

turborzeznik
komentarz
komentarz
14 minut temu, Estetyka32 napisał:

czy jest możliwość ze samym wyciągnięciem jej z banku pamięci uwaliłem kość?

kosc dzialala, wyciagnales, wsadziles i nie dziala, laczac ze soba wszystkie kropki wychodzi na to ze tak :D

Niebieska
komentarz
komentarz

Mógł przeskoczyć ładunek elektrostatyczny z Ciebie na kość i po kości.

Estetyka32
komentarz
komentarz

Jeszcze dodając do tematu jak są wsadzone wszystkie kości do komputera to poprawnie jest wykrywana pamięć czyli 12gb tylko nie da się wejść do biosu ani do windowsa.

turborzeznik
komentarz
komentarz

nie wiem czy ma to sens ale sprawdz timingi na wszystkich kosciach jakie podaje producent i sprawdz jakie sa ustawione w biosie

Estetyka32
komentarz
komentarz

2 kości mają CL11 a ostatnia ma CL9 jeśli o to Ci chodzi.W biosie cl jest ustawione na 11.

turborzeznik
komentarz
komentarz

tak tak, o to mi chodzilo. Myslalem ze ta pojedyncza bedzie miala wyzszy CL, a ustawiony bedzie nizszy... ale to nie to. Nic, po prostu zepsuta kosc i tyle.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.