x-kom hosting

[ankieta] Gdzie najlepiej i najwygodniej uzyskać pomoc z komputerem?

Gdzie najlepiej i najwygodniej uzyskać pomoc z komputerem?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie najlepiej i najwygodniej uzyskać pomoc z komputerem?

    • na forum o tematyce komputerowej i IT
      17
    • grupie na FB
      5
    • na discordzie tematycznym
      2
    • nie mam komputera, więc nie mam problemów
      1

Ta ankieta jest zamknięta


Anawa
utworzono
utworzono

Zapraszam do wzięcia udziału w nowej ankiecie.

 

Swoje odpowiedzi można oczywiście uzasadnić, dodając komentarz w niniejszym wątku ;)

 

fashion choose GIF

 

Autorką dzisiejszej ankiety jest @Niebieska :piwko:

  • Super 1

Sławomir
komentarz
komentarz

Według mnie lepsze forum.. niż jakieś kółko na FB.

Co do discorda się nie wypowiem.. zazwyczaj są to połączone sprawy..

forum= discord

Kółko na FB=discord

Oczywiście na  można pytać znajomych o różne rzeczy.. ale raczej informacje o jakiejś tematyce wolałbym pobierać z ukierunkowanych do tego celu For.

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Dla mnie forum ma miejsce numer jeden i tak jak napisał @KillaHill, na forach chociaż panuje porządek.

  • Dobra wypowiedź 1
Pentium320
komentarz
komentarz

Mnie osobiście przeraża "discordyzacja" wszelkich rzeczy w internecie, nie tylko forów, choć to dalej lepsze niż jeszcze większy rak, czyli facebook, który absolutnie się do tych celów nie nadaje przez brak jakichkolwiek możliwości uporządkowania bałaganu tam panującego, dobrze że się od tego odchodzi.

 

Discord świetnie może zastąpić - już niemalże wymarły - IRC czy inne czaty tego typu, głównie jednak bazujące na offtopicu lub innej luźnej rozmowie będąc wciąż dodatkiem do forum. Choć ja osobiście dalej mam problem z komunikatorem, będącym przeglądarką wrzuconą w okno, ale rozumiem, że tak jest prościej (IRC ftw :E, chociaż Ripcord trochę ratuje sytuację)

 

Pal licho ekspertów i moderację (jakkolwiek to nie brzmi :E), bo wszędzie można naciąć się na "speców", najgorszy jest brak jakiegokolwiek indeksowania, co powoduje, że po kilku dniach pożyteczne informacje przepadają w gąszczu spamu i wszelkie porady są jednorazowe, choć nie dziwię się, że nikomu to nie przeszkadza, bo ludzie nie potrafią samodzielnie znaleźć odpowiedzi, tylko wolą poczekać na gotowe. Takie czasy.

  • Dobra wypowiedź 1
ThreeG
komentarz
komentarz

Zdecydowanie forum. Wszystko jest uporządkowane, wątki są idealną formą do tego typu kwestii, nic nagle nie ginie i się nie miesza jak np. na facebooku no i można znaleźć gotową solucję od początku do końca. Discord raczej służy do pogawędek lub prostszych tematów, chociaż ostatnio wprowadzona funkcja kanałów z obsługą wątków może wzmocnić pozycję discorda, chociaż nie jest to aż tak rozbudowane i tutaj klasyczne fora nadal mają przewagę. Z kolei facebook i grupy to też jakąś opcja, ale często panuje tam chaos.

  • Dobra wypowiedź 1
Gorack
komentarz
komentarz

Zdecydowanie forum, ale nie byłbym tutaj zbyt ortodoksyjny i rozważył na miejscu administracji otworzenie grupy na FB. Trzeba iść z duchem czasu, bo kto tego nie robi, ten ginie a przy okazji poszerzyć zasięgi a nuż przyciągnie to nowych użytkowników do forum?

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
JanekBananek
komentarz
komentarz

na forum

 

  • Dobra wypowiedź 1
Jania
komentarz
komentarz

Forum komputerowe ! :D

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.