x-kom hosting

Mimo połączenia, brak jest Internetu. W połączeniach sieciowych jest w porządku

M_R_O
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie,

mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale.

Jeden z moich komputerów stacjonarnych (system Windows 10) łączy się z komputerem poprzez wi-fi. Nigdy nie miałem z połączeniem problemów aż do wczoraj. Mimo że w połączeniach sieciowych wszystko działa jak powinno, to na pasku zadań wyświetla się informacja, że mimo połączenia z siecią brak jest Internetu. Czasem informacja się zmienia na "dostęp do Internetu", lecz nie sprawia to, że dostęp faktycznie jest. Sprawdziłem 'ip config" i "ping ip", wszystko jest ok. Router również działa (w domu są inne sprzęty korzystające z wi-fi). Dziwną sprawą jest, że na komputerze choć np. przeglądarki internetowe nie działają (brak połączenia) oraz nie działają też różne opcje systemowe wymagające połączenie z Internetem, to bez żadnych problemów z Internetem łączą się emulatory androida.

Czy ktoś ma pomysł, jak rozwiązać ten problem?

Edit: zresetowałem ustawienia internetowe (Ustawienia->sieć i Internet->resetuj) i póki co wszystko działa.

gavron7
komentarz
komentarz
Godzinę temu, M_R_O napisał:

Sprawdziłem 'ip config" i "ping ip", wszystko jest ok.

to fajnie, a jakie wyniki?

 

Godzinę temu, M_R_O napisał:

Dziwną sprawą jest, że na komputerze choć np. przeglądarki internetowe nie działają (brak połączenia) oraz nie działają też różne opcje systemowe wymagające połączenie z Internetem, to bez żadnych problemów z Internetem łączą się emulatory androida.

Czemu dziwną?

 

Jakbyś zrobił to co jest tu: 

to założę się że już byś nie miał problemu (podpowiem - IPv6)

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.