x-kom hosting

Różne BSOD'y po wymianie procesora i mobo

lumii
utworzono
utworzono

Witam,
niedawno zrobiłem mały upgrade mojego już leciwego kompa, tj. zmieniłem mobo na MSI B85M-E45, procesor na i7 4770k i dołożyłem 2x8gb ramu (razem mam 24) od kingstona 1333mhz które ustawiłem w biosie na 1600mhz (naprowadźcie mnie czy to dobrze, nie zdziwiłbym się gdyby to było powodem).
Ogólnie wszystko działa, poza tym, że raz na jakiś czas dostane bsoda :E Komunikaty były różne, zaczęło się od "driver irql not less or equal" - wtedy też zainstalowałem sterowniki do chipsetu i do sieciówki (wszystko robione na windowsie ze starego kompa). Wszystkie stery oczywiście pobrane ze strony producenta. Chwila spokoju i znowu, tym razem błąd z "sshid" co po krótkim googlowaniu doprowadziło mnie do błędu ze sterownikami od Steelseries xD myślę sobie - dobra, format. Zrobiłem format, zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony MSI. Myślałem że wszystko okej do wczorajszego wieczora. Kolejny bsod "attempted execute of noexecute memory". Dzisiaj rano memtest windowsowy na ustawionym 1333mhz i 1600mhz, ponoć 0 błędów. Jakiś pomysł co dalej? Osobiście obstawiam ramy, a bardziej to że je ustawiłem 1600mhz. Na tą chwilę siedzę na 1333mhz i czekam aż się coś podzieje. Generalnie bsody dostawałem w totalnie losowych momentach, najczęściej było to przy ściąganiu czegoś (dltego najpierw ściągnąłem stery do sieciówki), potem przy ogladaniu HBO. Kiedy odpalałem jakieś wymagające gierki, bsodów brak. Memtesta z usb nie zrobię bo nie mam dostępu do jakiegokolwiek pendrive na tą chwilę :E

Może ktoś wie co poradzić i przy okazji naprowadzi mnie czy da się na tej płycie ramy zakręcić na 1600. Z góry dzięki.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Daj znać, czy przy tym ustawieniu RAM jak masz teraz (1333 Mhz) BSOD-y dalej się pojawiają.

lumii
komentarz
komentarz

Witam ponownie.
Od momentu posta nie pojawił się żaden bsod, więc raczej to wina ramów.
Teraz pytanie: jak zmieniam w biosie tylko taktowanie na 1600 to zmieniają się również napięcia? Szukam odpowiedzi, bo jednak dzisiaj 1333mhz to malutko i wolałbym wykrzesać z kompa tyle ile da radę :D

Anawa
komentarz
komentarz

Napięcie zmieniasz osobno, masz ustawienie "DRAM Voltage".

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.