x-kom hosting

Powrót do starej wersji win 11

soixante
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Zainstalowałem tę nową wersję 22h2 win 11. Niby w opcjach mogę cofnąć się do starej wersji, ale póki co chcę ją potestować, ale chyba mi się podniosły temperatury. Czy jeśli zrobię przywracanie systemu do stanu początkowego będą miał starą wersję systemu? Nie wiem ile mam czasu na cofnięcie do starej wersji. Niby na google jest napisane, że czas jest ograniczony. Hmmm? 

@edit Aha i jeszcze jest taki problem, że nitrosense pokazuje użycie procesora tylko 1% albo 0%. 

Sławomir
komentarz
komentarz

Ostatnia aktualizacja windowsa 11, powoduje problem znikomego użycia procesora. ponoć naprawia to ostatnio dodana łatka geforce expierence lub też same nowe sterowniki nvidii.

Ostatnio było o tym głośno na internecie.

 

 

Zamiast cofać do ustawień fabrycznych, powinieneś mieć możliwość cofnięcia samej aktualizacji lub powrót do ustawień z punktu przywracania(zazwyczaj takowy jest tworzony, podczas dużych aktualizacji)

 

 

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/opcje-odzyskiwania-w-systemie-windows-31ce2444-7de3-818c-d626-e3b5a3024da5#WindowsVersion=Windows_11

  • Dobra wypowiedź 1
soixante
komentarz
komentarz (edytowane)

No mam możliwość cofnięcia systemu do poprzedniej. Dlatego napisałem w poście pierwszym, że cofka jest możliwa ale chyba ograniczona czasowo. Mam wszystko aktualne ale zużycie procesora dalej mam źle pokazane w nitrosense. W menadżerze mam normalnie 7% a w nitrosense 0-1%. Chodzi mi o to, czy jeżeli minie okres możliwości przywrócenia do starej wersji przez opcję w ustawieniach to czy jak później przywrócę system do ustawień fabrycznych to cofnie mi wersję systemu czy będzie cały czas ta 22h2?

Sławomir
komentarz
komentarz

System powinien utrzymywać punkty przywracania, aż do nowej dużej aktualizacji.

jednak samo cofniecie nie jest nigdzie opisane, przez jaki okres jest dostępne.

 

Nigdy nie używałem przywracania do ustawień fabrycznych bo to nadal zostawia sporo syfu w systemie, a i trwa niebotycznie długo.

Szybciej i łatwiej jest zainstalować system na nowo.

  • Dobra wypowiedź 1
soixante
komentarz
komentarz

Na razie nie wracam do starej wersji. Widziałem, że już ludzie napisali do supportu microsoft z tym zużyciem procesora w nitrosense. Może naprawią to z czasem. 

soixante
komentarz
komentarz (edytowane)

10 dni jest na powrót z 22h2 do 21h2.  Będzie wersja 21h2 wspierana dalej? Niby wszystko działa dobrze, ale nie wiem jak z temperaturami. Na razie jest zimno i mam niskie temperatury ale myślę, że mogły się podnieść o 2-3 stopnie na tej nowej wersji, albo tylko tak myślę. Wracać do 21h2 czy zostać na 22h2?

@edit
Po instalacji 22h2 zrobiła się również aktualizacja framework. Dzisiaj nvidia podesłała nowy sterownik. Nie będzie się to gryźć jeśli wrócę do 21h2?

Myślę, że 22h2 będzie więcej atencji dostawać od ms. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.