x-kom hosting

Wymiana klawiatura w laptopie - jak to zrobić poprawnie?

grzesiek1201
utworzono
utworzono

Witam,

w moim laptopie posiadam klawiaturę - o ile się nie mylę membranową, taka wyjmowana, elastyczna, wyginająca się.

Muszę ją wymienić ,ponieważ ta membrana zaczęła się odklejać, przez to niektóre klawisze już przestały działać.

Niestety jako laik w tych rzeczach nie wiem czy każda taka klawiatura membranowa będzie działać pod moim laptopem.

Zrobiłem zdjęcia tejże klawiatury, wstawiam je w załączniku.  Proszę was o pomoc i poradę - jaka inna tego typu będzie działać?

nie musi mieć bajerów czy wymyślnych funkcji. Stawiam raczej na klawiaturę prostą, tylko jeśli kupię jakąkolwiek to nie wiem czy będzie działać.

Niestety w internecie nie jestem wstanie znaleźć takiej samej, a to by było najbezpieczniejsze wyjście.

ps. wybaczcie za ten brud na zdjęciach. przez dobre 5 lat nie była wyjmowana :D 

 

 

308404216_531121345491878_7538021109697560950_n.jpg

308461653_1246868252768573_4628386990323433334_n.jpg

iSkuL
komentarz
komentarz

Czy twoja klawiatura jest już zdemontowana? Zdjęcia pokazują, że tak, ale nic nie wiadomo. W niektórych laptopach wystarczy odkręcić dwie śruby i wyciągnąć klawiaturę z zatrzasków uważając na taśmy odpowiadające za podłączenie klawiatury, a następnie odpiąć i masz wyjętą klawkę. Jaki dokładnie to jest model laptopa? Być może będzie łatwiej.

Śruby odpowiadające za trzymanie klawiatury powinny być specjalnie oznaczone. W moim jest to prostokąt który ma trochę emitować klawiaturę. Czasami trzeba zdjąć dolną obudowę aby móc zdemontować klawiaturę. To wszystko zależy od laptopa.

  • Dziękuję 1
grzesiek1201
komentarz
komentarz

Klawiaturę jest na zatrzaskach. Jest wyjęta.

Jeśli chodzi o model laptopa to sprawa może być nieco bardziej skomplikowana, ponieważ jest to laptop firmy DreamMachines, model n850hj. 

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1050ti-15pl49-4141815/      - dokładniej to taki.

anioł2009
komentarz
komentarz

Trzeba pisać do clevo.de  To kadłubek ich brandowany tylko dla dream machines. Myślę że chłopaki Ci tam pomogą. Wystarczy smarnąć do nich maila jakiej klawiatury potrzebujesz i coś znajdą, nie zapomnij napisać że potrzebujesz układu klawy US a nie DE :) 

  • Dziękuję 1
grzesiek1201
komentarz
komentarz

A czy jest możliwość podmianki na jakąkolwiek "chińską podróbę" ? 

Kupując jakąkolwiek jedną z najtańszych klawiatur jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie współgrać z laptopem?

Jeśli jest to możliwe, to czym się kierować przy ewentualnej próbie doboru zamiennika?

anioł2009
komentarz
komentarz
4 minuty temu, grzesiek1201 napisał:

Kupując jakąkolwiek jedną z najtańszych klawiatur jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie współgrać z laptopem?

Bardzo niskie.

 

Zamiast kombinować kup zewnętrzną na usb lub bezprzewodową - masz gwarancję 100% działania.

 

W przypadku musu kupna laptopowej pytaj clevo - nie wiadomo czy jakikolwiek zamiennik istnieje do tego laptopa.

  • Dziękuję 1
grzesiek1201
komentarz
komentarz

Wysłałem im zapytanie. :)

 

W przypadku klawiatury zewnętrznej jedyna moja bolączka jest taka, że w 99% czasu laptopa używam na kolanach i w bliższej przyszłości raczej się nie zmieni. Chyba, że te klawiatury zewnętrze bezprzewodowe da się wpiąć w te klamry gdzie znajduje się oryginał, pod warunkiem że rozmiar będzie identyczny.

anioł2009
komentarz
komentarz

bezprzewodowy odbiornik wpinasz w usb.

  • Dziękuję 1
grzesiek1201
komentarz
komentarz

@anioł2009

 

Bardziej mi chodziło o taką kwestie czy jest możliwość montażu takiej klawiatury bezprzewodowej w miejsce tej stacjonarnej, żeby nie latała po całym laptopie o była sztywno w jednym miejscu. :)

anioł2009
komentarz
komentarz

@grzesiek1201 aa, to nie.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.