x-kom hosting

Problem po dołożeniu RAMu

donwc3
utworzono
utworzono

Witam, w swoim kompie miałem 2 kości ram 4gb, postanowiłem sobie dokupić dodatkowe 2 kości 4gb, żeby łącznie mieć 16. Udało mi się kupić te same kości, ten sam producent, napięcie itp. Podpiąłem wczoraj te nowe kości, komp się włączył normalnie, kości czytał, ale po około 40minutach uruchomił się pierwszy raz. Znowu się wlaczyl, ale dotrwał tylko 10minut i nastąpił kolejny restart, później restart kompa następował już po kilku, max kilkunastu sekundach

 

Postanowiłem inaczej powkładać te kości, komp się włączył i dział dobrze, przez około 3h, myślałem że problem z głowy, ale znowu nastąpił restart systemy, komp wytrzymał kolejne 30minut i nastepny reset.

 

Właśnie wróciłem z pracy, chciałem sprawdzić, czy komputer zadziała tylko na tych nowych kościach ram, ale się nie odpalił, czarny ekran i tylko jedno, około sekundowe piknięcie. Teraz problem jest taki, że nie potrafię włączyć komputera, bo czy próbuje tylko na starych kościach ram, czy na nowych dzieje się to samo. Jakich bym konfiguracji nie użył tak komp się teraz w ogóle nie włącza, nawet na tych starych kosciach

Gawel
komentarz
komentarz

Próbowałeś zrobić reset BIOS-u. Wyciągnij baterie na kilkanaście minut. Masz głośnik w budzie komputera ?

Kolter997
komentarz
komentarz

Spróbuj wyjąć kości RAM i przetrzeć je alkoholem izopropylenowym. Raczej stawiam na to że to już starsszy sprzęt, i może mieć problemy z samym hardware'm

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.