x-kom hosting

Vectra niska prędkość pobierania na Steam

Myxyu
utworzono
utworzono

Cześć. Mam prędkość internetu 1200 mb. Prędkość pobierania Steam 90-200

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Jakie tam konkretnie są jednostki? O ile się orientuję to Vectra podaje Mb / s, a Steam MB / s.

Myxyu
komentarz
komentarz

W steam ustawiam te same dane w ustawieniach co Vectra. Wsparcie nie pomogło. Odnosząc się, że są to serwery dropbox, steam itp. nie mają związku. Zadałem całkiem rozsądne pytanie, jeśli ich prędkość jest tylko na speedteście, to jaki jest powód takiej prędkości i kosztów tej usługi?

Anawa
komentarz
komentarz

Jeszcze raz, zweryfikuj jakie jednostki są podane na stronie Vectry, a jakie przy pobieraniu Steam. Tam wyraźnie widać, że Vectra podaje Mb/s albo Gb/s, a Steam MB/s. Jak sobie przeliczysz MB/s na Mb/s to wyjdzie na to, że jest w porządku - tutaj masz chociażby kalkulator: https://www.gigacalculator.com/converters/convert-mb-to-mbps.php

 

Poniżej zdjęcia podglądowe prędkości od Vectry:

vectra(1).png

 

i pobieranie gry na Steam:

Comment-reparer-le-telechargement-lent-de-Steam-en-2022(1)(1).png

 

Masz tam inne jednostki podane.

Myxyu
komentarz
komentarz

image.thumb.png.8776c53a71c714c227f26de2ff846b24.png

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

Ok, w takim razie stawiałbym na to, że wynika to z limitu prędkości pobieranie z serwerów Steam. Przy pobieraniu plików z innych stron nie ma problemu, tak?

Myxyu
komentarz
komentarz

To samo dotyczy innych zasobów. W przypadku dropboxa daje również znacznie mniej niż deklarowana prędkość, mniej więcej tak samo jak w Steam. Jednocześnie nie zawsze jest na speedteście, ale gigabit daje

Anawa
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że wynika to z ograniczeń po stronie usługodawcy. Jeżeli chodzi o Dropbox to też ogranicza prędkość pobierania i wysyłania, tak jak pokazane na stronie: https://testmy.net/hoststats/dropbox

Myxyu
komentarz
komentarz

Generalnie oczywiście dziwna prędkość, której w rzeczywistości nie można użyć. Okazuje się, że płacisz za 1200, dostajesz mniej. Podpisałem też z nimi kontrakt na 2 lata

Anawa
komentarz
komentarz

To znaczy masz od siebie tę prędkość, ale inni dostawcy mogą nie udostępniać możliwości pobierania z taką prędkością. Natomiast np. przy serwisach streamingowych typu Netflix czy Ipla chyba nie ma problemu z prędkością pobierania... ?

gavron7
komentarz
komentarz
Dnia 21.09.2022 o 13:57, Myxyu napisał:

Mam prędkość internetu 1200 mb

Ale chwzt marketingowy :) 

Przeczytaj w umowie jaka jest prawda :P Nie masz możliwości odebrania takiej prędkości na jedym urządzeniu max. prawie 1Gbs czyli ok 980Mb/s czyli w Twoim przypadku 125MB/s ale PO KABLU pamiętaj o tym...

 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.