x-kom hosting

Windows 11 uszkadza? blokuje? zamienia pliki .exe na .dat

scottie28
utworzono
utworzono (edytowane)

Wiatjcie.

Mam mega problem a wiedza moja jest dosc spora  ale ow problem mnie przerasta.

Windows 11 uszkadza? blokuje? zamienia pliki .exe na .dat jak na załączonym obrazku nie wszystkie ale dość dużo. vc_redist w ogole zdziczal. Ktos? Cos ?

Co ciekawsze i gorsze , przypadek ten przeniosl sie na odrebny SYS W10 (inny dysk) a appsy nie sa wspolne. Zaznacze z gory ze Sys jest czysty i brak syfow

Pomocy ludziska bo szlag mnie...

Zrzut ekranu (1).png

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Kiedy Windows 11 dokonuje zmian rozszerzeń plików .exe na .dat? Na obrazku widać, że plik występuje w dwóch rozszerzeniach. Czy masz ten problem od samego początku (tj. od momentu zainstalowania Windows 11)?

scottie28
komentarz
komentarz

nie, nie od poczatku, od momentu blizej nieznanego, gdyz nie dokonywalem ani aktualizacji, ktore notabene sa wylaczone poki co. po zmianie rozszerzenia pkik jest nie do uzycia lecz po wejsciu w wlasciwosci nadal jest podpisany cyfrowo przez dostawce oryginalnego. 

Anawa
komentarz
komentarz

Dosyć dziwnie to wygląda. Osobiście zainstalowałbym ponownie Windows 11 i włączył aktualizacje - jeżeli dalej problem by występował, to myślałbym co dalej.

scottie28
komentarz
komentarz

2 razy instalowalem po zrobionej kopii zapasowei i porownaniu zadnych zmian a problem sie pokazuje

i ciekawostka ze przeniosl problem na inny sys na innym dysku.

Dziwnie to malo powiedziane ..problem oze byc w tym ze Ver Windy to InsiderPreviev

nie, nie od poczatku, od momentu blizej nieznanego, gdyz nie dokonywalem ani aktualizacji, ktore notabene sa wylaczone poki co. po zmianie rozszerzenia pkik jest nie do uzycia lecz po wejsciu w wlasciwosci nadal jest podpisany cyfrowo przez dostawce oryginalnego. Po utworzeniu nowego konta, profilu, przez jakis czas, tj. okolo godzine jest wszystko ok procz ow uszkodzonych plikow. Doszedlem do tego, ze po instalacji jakiegos progsa wymagajacego innej niz zainstalowana wersja VC problem sie ujawnia natychmiast. W zalacznikach plik przy probie uruchomienia instalki i przy odpaleniu instalki VC

Zrzut ekranu (2).png

Zrzut ekranu (3).png

i czemu tak sie dzieje nie z kazdym plikiem... ???

Anawa
komentarz
komentarz

Może to aplikacje, która uruchamiasz powoduje takie zachowanie lub jakaś inna wcześniej zainstalowana aplikacja.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.