x-kom hosting

Błąd 0xc000000f - problem z uruchomieniem laptopa

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Konik_90 ,
Konik_90
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z laptopem kumpla. Działał niby bez zastrzeżeń, przy próbie ponownego uruchomienia wyświetla blue screen (jak w załączniku). Przeczytałem kilka artykułów na ten temat, obejrzałem kilka filmików na yt, jednak żadne z rozwiązań nie pomaga. Naprawa z bootowalnego pendriv'a kończy się niepowodzeniem, przy komendzie bootrec /fixboot w wierszu poleceń wyskakuje błąd. Nie można zrobić też przywracania systemu. W laptopie są dwa dyski, wymontowałem raz jeden, raz drugi ale dalej jest to samo. Ma ktoś pomysł co mogło się stać i jak rozwiązać ten problem?

Screen..jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć

1 godzinę temu, Konik_90 napisał:

przy komendzie bootrec /fixboot w wierszu poleceń wyskakuje błąd

Jaki konkretnie błąd się wyświetla?

 

Czy używałeś też innych komend?

 

bootrec /fixmbr

bootrec /scanos

bootrec /rebuildbcd

Konik_90
komentarz
komentarz (edytowane)

Komend podanych przez Ciebie nie używałem, jedynie: bootrec.exe później bootrec /fixmbr

 

Sprawdzę zaraz jaki to był dokładnie błąd.

 

Po wpisaniu bootrec /fixboot wyskakuje komunikat ,,Odmowa dostępu"

Wszedłem teraz w opcję ,,Odzyskiwanie obrazu systemu" wyświetlił się komunikat: ,,System Windows nie może odnaleźć obrazu systemu na tym komputerze". Po anulowaniu i przejściu w opcje zaawansowane znalazłem partycje dyskowe widoczne na screenie.

Screen 2.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Na dysku D masz Windows zainstalowany? Żeby komendy zadziałały musisz najpierw wybrać dysk poleceniem w wierszu poleceń.

Konik_90
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mogę przejść na inną partycję, po poleceniu cd d: dalej wywala mi partycję X

 

Wszedłem w partycję D, zacząłem po kolei wpisywać komendy i przy bootrec /fixboot dalej wyskakuje ,,Odmowa dostępu"

 

Nie wiem co jest porobione z tym laptopem....

Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź najpierw, czy to właściwy dysk:

 

Komenda

 

diskpart

 

a następnie

 

list volume

Konik_90
komentarz
komentarz

Po wpisaniu komend tak to wygląda

Screen 3..jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Wygląda na to, że na dysku C jest Windows.

Konik_90
komentarz
komentarz

Czy jest ktoś w stanie pomóc w tej sytuacji? Czy format i instalacja na nowo?

Anawa
komentarz
komentarz

Spróbuj wpisać tamte komendy, przełączając się wcześniej na dysk C.

 

Jeżeli to nie pomoże to z poziomu nośnika instalacyjnego spróbuj wybrać opcję reinstalacji systemu z zachowaniem plików (chociaż wątpię, że wykryje instalację Windowsa).

 

No i na samym końcu pozostaje format i instalacja raz jeszcze.

  • 2 tygodnie później...
  • Rekomendowana odpowiedź
Konik_90
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc, skończyło się na formacie.

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.