x-kom hosting

Zasilacz bezskutecznie próbuje się załączyć

Lukasz10
utworzono
utworzono

Witam, 

Po włączeniu przyciski uruchamiającego komputer zasilacz załącza się na chwilę, po czym wyłącza się i po kilkunastu sekundach znowu próbuje się złączyć, lecz chwilę później wyłącza się. I tak cały czas się powtarza. Nie idzie załączyć komputera. Czy to wina zasilacza?

Niebieska
komentarz
komentarz

Pasuje to bardziej na uszkodzoną płytę główną. Wyłącz komputer, odepnij od prądu i zrób reset BIOSu za pomocą zworki albo wyjmując bateryjkę na ok 20 min. Co to za zasilacz?

  • Super 1
Lukasz10
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz ATX-350PNR

 

Wczoraj jeszcze uruchamiał się, ale głośno chodzil zasilacz. Uciszył się po położeniu komputera na boku

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz możliwość pożyczenia od kogoś jego zasilacz do testów? 

Lukasz10
komentarz
komentarz

Nie mam takiej możliwości. Po resecie BiOSu komputer odpalił ale pojawił się komunikat IMG20220918225525.thumb.jpg.454d5cbd226a35a3a7b08b1a77a00860.jpg

 

Odczytałem to jako problem z kością pamięci RAM. Poprawiłem ją, ale po uruchomieniu powtórzył sie komunikat. Kolejne uruchomienie było już udane. Windows załadował się załadował się 

 

 

 

 

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Może jak położyłeś go na boku to kość się przesunęła w gnieździe. Mimo wszystko na twoim miejscu wymieniłabym ten zasilacz na nowy skoro zaczął się zachowywać głośno.

  • Dobra wypowiedź 1
Lukasz10
komentarz
komentarz

Myślałem żeby jutro sprawdzić sam wentylator w zasilaczu. Może wystarczyłoby tylko to wymienić

Niebieska
komentarz
komentarz

To już dosyć starszy sprzęt, może też dożywać swoich dni. Jak go rozkręcisz to go odkurz i sprawdź czy nie ma żadnych spuchniętych bądź wylanych kondensatorów.

  • Dobra wypowiedź 1
Lukasz10
komentarz
komentarz

Co do wymiany. Mogę dobrać jakiś lepszy zasilacz do mojego sprzętu?:

Płyta główna: ASRock H81M-VG4,

Procesor: Intel i3 3,5GHz

8 GB RAM

Karta graf: NVIDIA GeForce GTX 750

 

Aktualny zasilacz: ATX 350PNR

 

CorveN
komentarz
komentarz

Za kilkadziesiąt zł znajdziesz używany Chieftec czy Fortron, oby nie był przesadnie stary. Do Twojego zestawu nawet 300-400W będzie z zapasem.

  • Super 1
Lukasz10
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.